Roben, Wienerberger – popularni producenci klinkieru

Klinkierjest popularnym materiałem stosowanym na elewacjach i innych powierzchniach zewnętrznych budynków. Oczywiście nie powinno to dziwić, bo technologia produkcji cegły klinkierowej sprawia, że równie dobrze radzi sobie ze skrajnymi temperaturami, co uszkodzeniami mechanicznymi lub wilgocią. Planując wykorzystanie tego materiału w swoim domu warto jednak poznać istotnych producentów klinkieru i dowiedzieć się, co konkretnie znajdziemy w ofercie tych przedsiębiorstw.

Producenci klinkieru – CRH, Wienerberger, Roben

Liderem na światowych rynkach w produkcji klinkierów jest belgijska firma Roben. Cegła klinkierowa Roben jest obecna od 160 lat na budowach całego świata. Cegła Roben jest ceniona ze względu na wytrzymałość oraz różnorodność. Inna znana firma produkująca klinkier, Wienerberger powstała w Austrii na początku XIX wieku, zaś w Polsce na rynku funkcjonuje od połowy lat 90-tych. Cegła klinkierowa Wienerberger w budownictwie jest znana dzięki innowacyjności rozwiązań użytych w jej produkcji. Kolejny producent klinkieru, CRH, to znana irlandzka firma. W gronie najważniejszych producentów klinkieru znalazła się Firma z Polski. Klinkier Przysucha należy do najstarszych produktów polskich tego typu – jest on obecny na rynku od prawie 50 lat.

Modele klinkieru

W ofercie producentów klinkieru znajdziemy jego przeróżne modele – dzięki temu bez trudu dopasujemy modele odpowiednie do naszych potrzeb. W sklepach dystrybutorów dostępny jest zarówno klinkier ręcznie formowany, przeznaczony głównie do renowacji zabytkowych budynków, jak i maszynowy, który dzięki gładkiej powierzchni świetnie sprawdzi się w nowoczesnych projektach.