Skład i działanie środków do dezynfekcji powierzchni

Jeśli potrzebujesz środków dezynfekcyjnych stosowanych w szpitalach, koniecznie odwiedź ten adres.

Specjalistyczne środki dezynfekujące pozwalają zachować czystość przeróżnych powierzchni. Jak działają i gdzie są używane? Kiedy warto się w nie wyposażyć?

Środki do dezynfekcji – zawartość i działanie

Dostępne na rynku środki dezynfekujące mają na celu odkażanie oraz mycie narzędzi i powierzchni. Z ich pomocą możliwa jest likwidacja chorobotwórczych czynników mogących transferować zakażenia krzyżowe lub oddziaływać negatywnie na organizm człowieka. Profesjonalne preparaty są wzbogacone o składniki eliminujące mikroorganizmy oraz bakterie. W skład środków do dezynfekcji powierzchni na ogół wchodzi alkohol, czterorzędowe związki amonowe, chlor, aldehydy, poliaminy, kwas nadoctowy, nadtlenek wodoru, a także mnóstwo innych komponentów. Do najczęściej stosowanych preparatów należą oleje (np. do przyrządów chirurgicznych), chusteczki do dezynfekcji, żele oraz płyny w sprayu.

Zastosowanie środków antyseptycznych

Środki antyseptyczne stosowane są zawsze tam, gdzie wymagane jest utrzymanie sterylnej czystości – w placówkach gastronomicznych, medycznych, laboratoriach czy w kuchniach, na stołówkach. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do sterylizowania toalet, blatów, urządzeń sanitarnych, podłóg, znajdują również zastosowanie przy myciu krajalnic, sztućców, blenderów, maszynek do mięsa oraz innych przedmiotów czy maszyn. Kluczowe jest dopasowanie odpowiedniego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt intensywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Powinno się zachować ostrożność przede wszystkim w przypadku powierzchni ceramicznych – pisuarów, umywalek czy muszli klozetowych.

Dane:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]