Środki do dezynfekcji – rodzaje i zastosowanie

Znajdź płyn do dezynfekcji rąk na verdeavis.pl

Aż pięć milionów bakterii może bytować na każdym centymetrze kwadratowym skóry rąk. Gros tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na ludzkich rękach rozprzestrzeniają się wirusy, bakterie oraz pasożyty, które wywołują groźne choroby. Z tego powodu mycie rąk jest absolutną koniecznością. Za pomocą pospolitego mydła możemy jednak pozbyć się ze skóry nie więcej niż do 90 procent bakterii. Zwykle to zadowalający wynik, jakkolwiek w wielu sytuacjach niezbędne będzie użycie o wiele skuteczniejszych środków.

antybakteryjny żel do rąk – zastosowania

Mydło antybakteryjne znalazło szerokie zastosowanie w różnych sferach życia. Najpopularniejsze jest w instytucjach służby zdrowia – szpitalach, gabinetach dentystycznych czy przychodniach. Poza tym jego użycie jest niezbędne w gabinetach kosmetycznych, gdzie specjaliści mają styczność ze skórą klientów i bytującymi na niej drobnoustrojami. Po antybakteryjny żel do rąk koniecznie powinni sięgać także osoby zatrudnione w gastronomii – w szczególności po przyrządzaniu potraw z mleka, mięsa (głównie z drobiu) czy jajek, ponieważ te produkty spożywcze w stanie surowym nierzadko są zakażone bakteriami.

Typy płynów do dezynfekcji rąk

Najpopularniejszym preparatem do dezynfekcji rąk jest, rzecz jasna, mydło w płynie wzbogacone o substancje niszczące drobnoustroje – najczęściej jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk występują też pod postacią płynu lub żelu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można nabyć w różnych opakowaniach – małych, które mieszczą się w torebce albo kieszeni spodni, lub dużych, przeznaczonych do stosowania w dozownikach ściennych, często posiadających fotokomórkę bądź przystosowanych do włączania łokciem.

Dane:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]