Środki do usuwania farby olejnej – działanie

Zobacz, gdzie zamówić środki do czyszczenia elewacji

W ostatnich latach problem pojawiania się malunków na elewacjach budynków i murach znacznie przybrał na sile. Przeważnie przybierają one formę napisów wykonanych farbą w spray’u. Ich wartość artystyczna jest zerowa, na dodatek zazwyczaj hasła te zawierają treści obcesowe bądź rasistowskie. Nie dziwi zatem, iż właściciele lub zarządcy budynków robią co w ich mocy, żeby pozbyć się ich z elewacji. W tym celu zwykle postanawiają ponowne pomalować ścianę – to jednak pochłania mnóstwo czasu i jest dość kosztowne. Inną opcją jest wykorzystanie środka do czyszczenia elewacji.

Jak działa środek do mycia elewacji?

Działanie takich środków bazuje na czynnikach aktywnych, które rozpuszczają składniki popularnych farb – w szczególności różnego rodzaju żywice. Ich odpowiedni skład powoduje, iż preparaty tego typu pozwalają na czyszczenie także bardzo chropowatych powierzchni. Najlepsze preparaty do usuwania farby nie zawierają rozpuszczalników (m.in. toluenu), które są niebezpieczne dla środowiska oraz ludzi. Użycie środków do mycia elewacji polega na naniesieniu ich na fasadę budynku – w tym celu trzeba skorzystać z wałka lub dużego pędzla. Po 60 minutach środek należy spłukać wodą lub zmyć myjką ciśnieniową.

Dla kogo preparat do usuwania farby olejnej?

Preparat do usuwania farby olejnej powinien być na wyposażeniu wszystkich ekip czyszczących, które pracują na rzecz wspólnot mieszkaniowych, bo to głównie fasady nieogrodzonych bloków są narażone na akty wandalizmu. Niewielki pojemnik preparatu przyda się też posiadaczom firm, domów jednorodzinnych czy sklepów. Nabycie preparatu do mycia elewacji to w obliczu konieczności przemalowania ścian po raz kolejny istotna oszczędność – zarówno jeśli chodzi o czas potrzebny do zrealizowania tej pracy, jak i wydatki na kupno farby.

Dane:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]