Zabezpiecz powierzchnie drewniane środkami do ochrony drewna

Chcesz kupić środki do ochrony drewna? Powinieneś odwiedzić tę stronę

Środki do ochrony drewna to preparaty używane zarówno do mebli znajdujących się na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jakie działanie mają impregnaty do drewna i z jakiego powodu należy konserwować nimi meble?

Środki do pielęgnacji drewna – zastosowanie

Drewno to materiał, który nadaje pomieszczeniu przytulnego charakteru. Stanowi ono surowiec często wykorzystywany do produkcji elementów wykończeniowych (balustrady, podłogi, okładziny na schody) i mebli. Dostępne w sprzedaży środki do ochrony drewna chronią surowy surowiec przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych – promieniowania UV czy deszczu, dzięki czemu meble pozostają w nienaruszonej kondycji przez wiele lat. Znakomite rezultaty gwarantuje woskowanie i olejowanie drewna, a wspaniałe efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie dwie metody pozwalają na uzyskanie interesujących efektów kolorystycznych – na przykład stosowne wybarwienie drewna dębowego.

Pielęgnacja środkami do pielęgnacji podłóg drewnianych oraz mebli

Oferowane na rynku impregnaty do drewna na zewnątrz wzbogacone są o oleje o niewielkiej zawartości lotnych związków organicznych. Zabezpiecza się nimi deskę tarasową, huśtawki, meble ogrodowe oraz mnóstwo innych elementów. Natomiast środki stosowane do impregnowania i pielęgnacji podłóg nadają im wspaniały blask, co bez wątpienia podnosi estetykę desek. Starannie zestawione składniki zawarte w impregnatach powodują, iż parkiet jest znacznie bardziej wytrzymały na zniszczenia i zużycie. Należy jednakże pamiętać, że drewniane parkiety powinny być pielęgnowane w należyty sposób – myte preparatami na bazie olejów i wosków.

Dane:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]