Zadbaj o zdrowie z maską do biegania

Bieganie nadal zyskuje kolejnych miłośników. To oczywiście wiadomość ze wszelkich stron dobra, gdyż bieganie, podobnie jak wiele innych dyscyplin, pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie oraz minimalizuje ryzyko rozwoju wielu chorób. Niestety dotyczy to tylko terenów z niezanieczyszczonym powietrzem. Na terenach, gdzie powietrze jest zapylone, wszystkie aktywności na świeżym powietrzu mogą przyczynić się do powstawania poważnych schorzeń. Warto o tym wiedzieć zwłaszcza, iż południe Polski jest klasyfikowane jako jeden z najbardziej zanieczyszczonych obszarów w Europie. Nie znaczy to jednak, że przebywając tam powinniśmy zrezygnować z biegania. Musimy jedynie nabyć odpowiednią maskę do biegania.

Maska do biegania – jak jest zbudowana?

Przeciwsmogowe maski do biegania są inne od tych, modeli przeznaczone są dla hutników oraz kotłowych CO. Podczas uprawiania sportu powinniśmy bowiem zatroszczyć się o komfort oraz stosować tylko te modele, które zagwarantują nam pewne mocowanie. Tak jak wspomniane wersje, maska dla biegaczy posiada filtr węglowy, który zatrzymuje spaliny z powietrza. Z uwagi na fakt, iż zostają one w środku filtra, konieczne są jego regularne wymiany. Najtańsze antysmogowe maski do biegania nie posiadają wyciąganych filtrów, zatem po ich zabrudzeniu musimy kupić kolejny egzemplarz. Jeśli jednak wybierzemy nieco bardziej skomplikowaną maskę, po zużyciu filtra możemy zwyczajnie umieścić nowy.

Maska do biegania – co jest ważne?

Jak przed momentem nadmieniliśmy, istotnym atutem maski do biegania jest jej wygoda – przed tym, jak nabędziemy dany egzemplarz, warto zatem przekonać się, czy okaże się on dostosowany do kształtu naszej głowy. Jeżeli chcemy kupić maskę do wielomiesięcznego używania, dobrze zrobimy decydując się na modele z wyjmowanymi filtrami. Pamiętajmy także o stylu maski – przecież są już one istotnym elementem ubioru i podobnie jak inne, powinny dobrze się prezentować.