Lekcja przyrody na żywo

Jeżeli Twoje dziecko nie jest usatysfakcjonowane ze sposobu prowadzenia zajęć lekcyjnych w szkole, a biologia jest jego pasją, zajrzyj do oferty lekcji biologii przeprowadzanych na żywo. Wiek nie gra tu roli. Każdy może znaleźć coś odpowiadającego jego osobistym preferencjom, zarówno uczniowie podstawówek i gimnazjów, jak także dorośli miłośnicy matki natury.

Lekcja biologii na żywo – czyli jak połączyć przyjemne z pożytecznym

Dla każdego doświadczonego nauczyciela nauka poprzez praktykę jest nieodłącznym elementem efektywnego kształcenia. Spontaniczność takich lekcji sprawia, że przekazywane w ten sposób wiadomości są lepiej przyswajane. Szczególnie jest to istotne gdy mamy do czynienia z przedmiotami przyrodniczymi. Lekcje przyrody na żywo w większym stopniu aktywują zmysły. Uczestnicy za pośrednictwem dotyku, węchu mogą poznawać otaczającą rzeczywistość. Takich doznań nie umożliwiają dzieciom standardowe szkolne zajęcia. Empiryczne doznania uaktywniają większe partie mózgu, pozostawiając trwalsze ślady. Może to skłaniać do przemyśleń. A to jest głównym celem profesjonalnego kształcenia, by nie opanowywać wyłącznie suchych faktów , ale zmierzać do zrozumienia przebiegu procesów, ich skutków i przyczyn.

Czynny udział podczas lekcji przyrody na żywo, jest ich główną wartością. Rozwijają zdolności interpersonalne, jak i wyrażania własnych sądów. Właśnie takie ćwiczenia, dają możliwość rozwoju prawdziwym pasjonatom, którzy będą mieć wpływ na rozwój nauki.