Co opanujesz na szkoleniu design for EMC?

EMC, tj. kompatybilność elektromagnetyczna, to niezwykle ważna cecha wszystkich systemów elektrycznych. Właśnie ta cecha określa zdolność pracy systemu w konkretnym środowisku. System, który jest kompatybilny elektromagnetycznie nie powinien wytwarzać zaburzeń innych pracujących w sąsiedztwie urządzeń oraz być wrażliwym na zakłócenia przez nie generowane. Na to, czy system będzie kompatybilny elektromagnetycznie rzutują już błędy jego twórcy, jeśli ten nie dostosowuje go do miejsca, w którym będzie on używany. Z tego powodu bardzo ważne okazuje się to, by projektanci systemów elektronicznych mieli wiedzę o tym, jak takich problemów uniknąć.

Kursy design for EMC

Świetną okazją, żeby dowiedzieć się, jak tworzyć systemy elektryczne pod kątem kompatybilności elektromagnetycznej, są szkolenia design for EMC. W ich toku uczestnicy opanują kluczowe problemy związane z kompatybilnością czy też dowiedzą się jak diagnozować różne zakłócenia elektromagnetyczne, jak również eliminować ich źródła. Następnym etapem kursu jest projektowanie różnych podzespołów – od płytek drukowanych po obudowy zabezpieczające urządzenie przed zakłóceniami. Podczas szkolenia kursanci usłyszą też na co zwrócić uwagę przy poszukiwaniach laboratorium, w jakim prowadzone zostaną badania EMC.

Komu opłaca się wziąć udział w szkoleniu design for EMC?

Warto jednak wiedzieć, iż nie każdy może wziąć udział w szkoleniu design for EMC. Tego rodzaju szkolenia adresowane są przede wszystkim do uczestników z co najmniej najważniejszymi informacjami dotyczącymi budowy urządzeń elektronicznych i EMC. Zwykle uczestniczą w nich inżynierowie elektronicy i testujący, jednak są również otwarte na specjalistów pracujących w pozostałych zawodach.