Co zrobić by lampy samochodowe służyły dłużej?

Nie trzeba zapewne przypominać, jak ważnym elementem każdego auta okazują się reflektory. To od nich zależy bezpieczeństwo na szosie – nie tylko po zmroku, ale również za dnia. Jednak część kierowców je zaniedbuje, czego skutkiem mogą być najróżniejsze usterki. Często nie są szybko zdiagnozowane oraz naprawione, a to zaś może skutkować naprawdę poważnymi kolizjami. Należy zatem powiedzieć, jak dbać o lampy samochodowe oraz prędko rozpoznać ich możliwe usterki.

Jak ustawić lampy samochodowe?

Statystyki, które odbyły się na polskich drogach nie przyniosły pozytywnych wyników – tylko jeden na stu kierowców ma właściwie wyregulowane lampy samochodowe. Tymczasem podobne błędy mogą przynieść bardzo nieprzyjemne konsekwencje – nieprawidłowo ustawione reflektory oślepiają innych użytkownicy dróg, a ich zasięg znacznie się obniża. Jak tego uniknąć? Często ustawiać lampy samochodowe w serwisie – zwłaszcza po wymianie halogenu. Nie zapłacimy za to dużo – sporo stacji oferuje taką pomoc za darmo, pozostałe pobierają symboliczną opłatę.

Czemu lampy samochodowe gorzej świecą?

Nierzadko jednak powód trudności z lampami w samochodzie tkwi w czymś innym. Efektywność lamp samochodowych bardzo obniża bowiem uszkodzony odbłyśnik – w takich sytuacjach powinniśmy kupić nowy lub go naprawić. Nierzadkim powodem tego problemu okazują się także przepalone żarówki czy kurz na reflektorach. Część z takich trudności zniknie, jeśli będziemy odpowiednio troszczyć się o pracę lamp. Najczęściej jednak, jeśli dojdzie do nieodwracalnej usterki świateł samochodowych, najlepszym rozwiązaniem będzie ich wymiana. W profesjonalnych sklepach moto znajdziemy nie tylko oryginalne części dla konkretnych marek samochodów, ale także ich zamienniki.