Jak zatroszczyć się o lampy przednie?

Jeśli światła tylne służą zwłaszcza do zwiększenia bezpieczeństwa na ulicy, to reflektory mają dużo więcej zastosowań. Nie tylko zawiadamiają pozostałych kierowców o naszej obecności na ulicy, ale też po zmroku oświetlają drogę poza miastem – w dużej mierze zależy więc od nich bezpieczeństwo kierowcy. Należy więc właściwie o nie zadbać – naprawdę zmniejszymy tak prawdopodobieństwo wypadku w nocy. Jak zapewnić ich solidność? Jak na bieżąco wykrywać wszystkie awarie?

Reflektory muszą być wyregulowane

Efektywność reflektorów zależy przede wszystkim od ich prawidłowego ustawienia. Jednak niewielu właścicieli aut o to się troszczy, a niektóre badania wskazują, iż tylko jeden na stu posiada prawidłowo wypoziomowane światła. Samodzielne ustawienie reflektorów faktycznie potrafi sprawić niemałe trudności, ale kiedy nie umiemy zrobić tego bez pomocy specjalisty, należy udać się do warsztatu. Pamiętajmy, iż odpowiednie dbanie o reflektory poprawia nie tylko bezpieczeństwo, ale także bezpieczeństwo jazdy.

Czemu lampy przednie się psują?

Warto poza tym wiedzieć, iż powodem awarii reflektorów w samochodzie może być inna rzecz. Złe odprowadzanie wilgoci może owocować ich matowieniem, a to przecież bardzo obniża ich jasność. Reflektory będą słabiej świecić także, jeśli zepsuty będzie odbłyśnik. W podobnych przypadkach dobrym rozwiązaniem okaże się kupno kolejnego zestawu lamp przednich. W sklepach specjalistycznych dostępne są zarówno oryginalne części do danego modelu samochodu, jak i ich zamienniki.