Jaki kufer motocyklowy na dalekie podróże, a jaki do miasta?

Zamów kufry motocyklowe.

Podróże motocyklem są komfortowe i dają wiele wolności, jednakże gdy szykujemy się na dłuższy wyjazd lub kilkudniowy urlop może się okazać, iż wszystkie nieodzowne nam rzeczy nie pomieszczą się w typowym camelbagu czy plecaku. Nieraz także przewożony ekwipunek jest dość ciężki przez co zamocowanie go na grzbiecie może mieć wpływ na bezpieczeństwo kierowcy. W takich sytuacjach trzeba rozważyć kupno kufra motocyklowego.

Kufer motocyklowy centralny i boczny – istotne różnice

Główną kwestią, z którą musi zmierzyć się posiadacz pojazdu szukający kufra motocyklowego jest to, czy wybrać kufer centralny czy może lepiej zdecydować się na kufry boczne. Jeśli na motorze jeździmy najczęściej w terenie zabudowanym, a nasze dalsze wyjazdy to zwykle jednodniowe, niezbyt odległe wypady za miasto, wystarczy w zupełności kupić i zamontować kufer centralny. Objętość kufrów centralnych waha się zwykle od 30 do 50 litrów, jednak jest to wystarczająca przestrzeń, żeby zmieścić wszelkie najważniejsze akcesoria, rękawiczki, drugą kurtkę, a w niektórych sytuacjach nawet kask. Zaletą kufrów centralnych jest to, że ciężar rozkłada się równomiernie, ponieważ zakładane są one za plecami prowadzącego. Odmiennie jest przy instalacji kufrów bocznych – te montuje się po jednym z każdej strony motocykla. W następstwie tego przy chowaniu przedmiotów o sporej wadze trzeba mieć na uwadze, aby ich ciężar rozłożyć stosunkowo równomiernie na oba kufry, aby nie spowodować przechylenia się pojazdu podczas jazdy na lewo albo prawo.

Cena kufrów motocyklowych

W sprzedaży znajdziemy ogromna ilość kufrów motocyklowych, które różnią się od siebie nie tylko pojemnością, ale i tworzywem, z którego są sporządzone (m.in. wytrzymałe oraz lekkie aluminium czy wzmocnione tworzywa sztuczne). Niezaprzeczalnie kupując kufry motocyklowe powinniśmy kierować się przede wszystkim ich jakością i tym, czy zapewniają bezpieczeństwo umieszczonym w nich przedmiotów. Niemniej jednak dla wielu kierowców ważnym czynnikiem, często mającym ogromny wpływ na ostateczną decyzję o ich kupnie, będzie też ich cena. Kufry centralne, ze względu na to, iż są dość małe i prostsze w montażu, nie są dużym kosztem. W wysokiej jakości kufer tego rodzaju można się wyposażyć już za paręset złotych. Natomiast kufry boczne, które nabywa się wraz z pełnym zestawem do instalacji na motorze, zawierającym odpowiednie adaptery, stelaże, jak również nierzadko i zabezpieczenia antykradzieżowe, to już wydatek zbliżony do kilku tysięcy złotych.

Dane:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]