Lampy do Audi – oryginalne czy zamienniki?

Auta Audi to dla większości miłośników motoryzacji synonim solidności oraz luksusu. Jak wszystkie auta nie są jednak wieczne, zaś ich kierowca po pewnym czasie będzie zmuszony wyeliminować różne awarie. Elementem, który najczęściej uszkadza się w samochodach Audi okazują się reflektory – jednak na rynku dostępnych jest wiele modeli tych podzespołów, a wśród nich są zarówno fabryczne części, jak światła pozostałych marek, które są jednak w 100% zgodne z technologiami stosowanymi w pojazdach Audi. Które reflektory lepiej zdadzą egzamin?

Alternatywy dla oryginalnych lamp Audi

Część właścicieli samochodów wybiera lampy Audi wytwarzane przez inne marki. Wybór takich elementów ma wiele dobrych stron. W szczególności warto napisać o cenie, bo ta przy kupnie zamienników potrafi okazać się nawet dwa razy niższa. Alternatywne lampy Audi zazwyczaj nie odbiegają solidnością od części oryginalnych – o ile rzecz jasna posiadają niezbędne do stosowania na szosach Europy homologacje. Miłośnicy tuningu samochodów chwalą sobie także fakt, iż wśród nich łatwo znaleźć produkty przystosowane do aut Audi, jednak prezentujące się zupełnie odmiennie niż fabrycznie założone lampy Audi.

Lampy Audi – fabryczne wersje

Poza tym w sklepach dostępne są także fabryczne lampy Audi. Ich wybranie może być niezbędne, żeby gwarancja pozostała ważna. Niektórzy kierowcy skupiają się ponadto na tym, aby ich wozy były całkowicie oryginalne – dla nich kupno oryginalnych lamp Audi to jedyne rozwiązanie.