Znajdź wystawę samochodów dla siebie

W naszym kraju wielu jest entuzjastów motoryzacji. Świadczy o tym popularność wystaw samochodów, które przyciągają zwykle tysiące uczestników. Ich tematyka bywa naprawdę zróżnicowana – od wystaw prezentujących sportowe auta czy motocykle, przez wystawy premierowych modeli, aż po te, na których można podziwiać stylowe, wiekowe pojazdy. Druga sprawa to targi motoryzacyjne, które są doskonałą sposobnością do poznania katalogu różnych marek i uzyskania wiadomości, które usprawnią wybór kolejnego samochodu. Na jakie jednak wystawy samochodów w Polsce powinniśmy się wybrać? Które propozycje są najciekawsze dla miłośników samochodów?

Najbardziej znacząca wystawa samochodów w kraju

Motor Show – organizowane w Poznaniu – to największe rodzime targi samochodowe. Wystawa samochodów organizowana jest na terenie Targów Poznańskich, a podczas niej najnowsze produkty prezentują takie firmy jak Mercedes, Skoda, Volkswagen oraz Ferrari. Odbywające się w kwietniu każdego roku targi to doskonała chwila do zapoznania się z najnowszymi trendami w świecie branży motoryzacyjnej. Należy też zaznaczyć, że na poznańskiej imprezie powstanie jest również pawilon, gdzie modele dla siebie znajdą miłośnicy pojazdów ciężarowych.

Wystawa samochodów dla miłośników historii

Z drugiej strony krakowskie Classic Moto Show to wystawa samochodów dla wszystkich miłośników wiekowych aut. Organizowana jest co roku późnym latem i konsekwentnie ściąga coraz więcej uczestników. Nic zaskakującego – ta wystawa samochodów to najlepszy moment na to, żeby samemu obejrzeć klasyczne modele aut z całego świata. Poza tym dla zwiedzających przygotowano również wiekowe motocykle z zakładów krajowych i ze świata. Organizatorzy wystawy samochodów historycznych pomyśleli także o dzieciach – to dla nich zaplanowali specjalne zabawy, w czasie których nauczą ich jak bez ryzyka poruszać się na drodze.