Chcesz mieć piękny uśmiech? Postaw na wybielanie zębów

Każdy chciałby mieć ładne i śnieżnobiałe zęby. Jednak picie dużych ilości kawy, herbaty, czerwonego wina czy popalanie papierosów prowadzi do tego, iż nasze zęby zatracają swój idealny kolor. Na szczęście obecnie można efektywnie rozwiązać ten problem. Aby znowu móc chwalić się idealnie białym uśmiechem, wystarczy skorzystać z wybielania zębów.

Wybielanie zębów – na czym polega ta procedura?

Wybielanie zębów to zabieg naprawdę bezbolesny. Oznacza to, że korzystając z wybielania zębów nie należy obawiać się nawet małych dolegliwości bólowych. Jakkolwiek należy mieć na uwadze, iż wybielanie przynosi efekty tylko w wypadku zębów naturalnych. Nie wybiela się koron, które z czasem również mogą tracić swój ładny kolor. Na chwilę obecną ogromnie popularna jest procedura wybielania zębów z zastosowaniem lampy BEYOND. Zabieg zaczyna się od dokładnego przeglądu stanu jamy ustnej. Następnie stomatolog za pomocą odpowiedniego szablonu ustala, jaką barwę posiadają zęby przed wykonaniem wybielania, a potem nakłada żel o działaniu wybielającym. Nie ma też przeszkód, by nanieść żel na jeden ząb, który trzeba wybielić. Żel, sprawia, że zęby odzyskują ładny kolor, zostaje aktywowany na skutek działania „zimnego” światła , które emituje lampa. Dokładnie przenika przez szkliwo, przedostając się aż do zębiny. Tym samym usuwa dokładnie nawet spore odbarwienia. Na rezultaty nie czeka się długo – wyraźnie widać je już po trzech sesjach, które trwają około 10 minut.

Wybielanie zębów – nie tylko za pomocą wiązki światła

Oczywiście wybielanie za pomocą lampy BEYOND nie stanowi jedynego sposobu umożliwiającego uzyskanie pięknych zębów. Używane są również dzisiaj specjalne szyny mające działanie wybielające. Wybielanie wykonuje się też przy pomocy lamp LED. Wybielanie zębów jest w stu procentach bezpieczne – nie należy bać się, że w efekcie ich przeprowadzenia ulegnie pogorszeniu kondycja uzębienia. Dzięki wybielaniu można się radować zębami o doskonałym kolorze.