Dieta pudełkowa – co dzięki niej zyskasz?

Diety, które biorą się z chorób układu pokarmowego lub indywidualnych preferencji, mogą być powodem dużych trudności w codziennym życiu. Wymagają wszak czasochłonnego przygotowywania posiłków – a przebywając w biurze zwykle zwyczajnie nie mamy na to czasu. Kupowanie błyskawicznych posiłków w takich przypadkach jednak nie będzie najlepszym pomysłem – często dostarczają one mnóstwo substancji, których osoby na diecie po prostu nie powinny jeść. Czy oznacza to, że odchudzając się musimy przygotować się na codzienne, długie gotowanie posiłków? Rzecz jasna nie. W wielu miastach funkcjonują wszak firmy cateringowe proponujące dietę pudełkową. Na jakich zasadach opiera się ten pomysł? Dlaczego warto je wybrać?

Dieta pudełkowa – co to takiego?

Dieta pudełkowa, jak łatwo się domyślić, polega na dostarczaniu nam pudełek z posiłkami dostosowanymi do założeń diety. Zaletą takiego rozwiązania okazuje się zwłaszcza wygoda – dania są dowożone do miejsca poleconego przez klienta, czyli między innymi do biura lub mieszkania. Nie musimy też każdego dnia myśleć o przygotowaniu posiłku, gdyż dieta pudełkowa planowana jest przez doświadczonego specjalistę, a posiłki w ustalonych porach przywozi goniec. Dobrze wspomnieć również nieco o kosztach, które za tydzień wynoszą około 300 PLN za pełnowartościowy plan żywieniowy.

Dieta pudełkowa nie tylko na schudnięcie

Dieta pudełkowa, jak przed momentem wspomnieliśmy, adresowana jest przede wszystkim do osób dbających o sylwetkę, pacjentów i stosujących specjalne diety. W ofercie przedsiębiorstwa FitMe z Krakowa czekają na nas na przykład zestawy dla wegetarian, odchudzające, odkwaszające lub diety wysokokaloryczne. Wszystkie z nich dopasowane są do osobistych preferencji klientów, a w przypadku trudności z kupnem odpowiedniego zestawu, możemy natomiast postawić na wskazówki dietetyka, a ten skompletuje dietę zarówno na co dzień, jak i do pracy. Firma oferuje także atrakcyjne zniżki dla stałych klientów.