Zabiegi na włosy w gabinecie trychologicznym

Do gabinetu trychologicznego udajemy się najczęściej wtedy, gdy dostrzegamy gwałtowne symptomy wypadania włosów. Osłabienie włosów to schorzenie, które wbrew pozorom dotyczy nie tylko przedstawicieli płci męskiej, ale także nierzadko kobiet.

Jak przebiega diagnoza chorób włosów w gabinecie trychologicznym?

Trycholog jest w stanie, za pomocą wyspecjalizowanych instrumentów diagnostycznych, wyposażonych w niewielkie soczewki, sprawdzić formę skóry głowy, cebulek, strukturę włosów. Trycholog musi na początku precyzyjnie zbadać, co jest impulsem do gubienia owłosienia na głowie, żeby idealnie dostosować rodzaj leczenia. Niestety najtrudniej zwalczyć czynniki genetyczne, które są najczęstszym bodźcem powodującym przerzedzenie włosów. Następne istotne powody to przemęczenie organizmu, niepoprawna pielęgnacja, obciążanie włosów szkodliwymi farbowaniami. Szkodzi nam również używanie balsamów z mocno oddziałującymi detergentami.

Jakie terapie przeprowadza się w gabinecie trychologicznym?

Remedium na nasze kłopoty z włosami może okazać się wizyta w gabinecie trychologicznym. Pracujący tam specjaliści mogą zaproponować osobom łysiejącym skuteczne zabiegi na zagęszczenie owłosienia. Są to terapie całkowicie delikatne, które dają fenomenalne rezultaty. Najczęściej stosowana – i ponadto niebywale efektywna – jest mezoterapia igłowa. Metoda ta gwarantuje widoczne rezultaty, nie tylko gdy zmagamy się z genetycznym przerzedzaniem się włosów, ale także tym wynikającym z przemęczenia. Bazuje na wprowadzeniu do mieszków włosowych pełnowartościowych związków oraz mikroelementów, które pobudzają cebulki do wzmożonej produkcji nowych włosów. Najlepiej przyjąć serię tego typu kuracji, ponieważ tylko regularne dostarczanie skórze aktywnych składników daje stałe rezultaty. Już po 5-6 kuracjach włosy dostrzegalnie się zagęszczają, są gęste i błyszczące. Trycholog więc z pewnością pomoże uzyskać spektakularną fryzurę – gdy chcemy cieszyć się zdrową czupryną.