Atuty rolet dzień i noc

Jednym z najbardziej lubianych rodzajów rolet jest model dzień i noc. Roleta dzień noc to znakomita opcja do wnętrza dla osób, które chcą mieć kontrolę nad ilością światła w pomieszczeniach. Jest to także fantastyczny sposób na urządzenie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do gabinetu, sypialni albo pokoju dziecka, ale bez efektu stuprocentowego zaciemnienia. Najbardziej lubiany rodzaj rolet dzień noc to zebra. Wyrób dostępny jest w wielu rozmiarach (standardowym, mini lub na wymiar) oraz różnych wersjach kolorystycznych.

Roleta dzień noc w pokoju dziecka i salonie

Roleta dzień noc zebra to model składający się z pasków o różnych kolorach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy w jednej barwie, ale innych odcieniach, to kolejny pomysł na zaaranżowanie i ożywienie Twojego pomieszczenia.
Z jakim pokojem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieograniczone. Właściwie dopasowany kolor stonuje lub ożywi atmosferę pokoju. Średni poziom zaciemnienia gwarantuje mini roleta dzień noc, dlatego trafionym pomysłem jest zamontować ją w salonie lub innych pomieszczeniach, w których nie życzymy sobie nadmiaru promieni słonecznych, ale nie potrzebujemy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być też pokój noworodka lub łazienka.

Rolety dzień i noc – jak je stosować?

Poza wymienionymi już wcześniej pomieszczeniami, w których zbyt duże natężenie promieni słonecznych może zakłócić drzemkę lub odpoczynek, jest jeszcze kilka sposobów na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie przeszklona jest znaczna powierzchnia. Masz taki salon? Postaw na roletę dzień noc, która pomoże Ci w regulacja poziomu światła lub zaciemnienia, chociażby podczas wieczornego seansu z rodziną.
Rolety dzień noc wkomponują się też w każde awangardowe wnętrze, do których nie nadadzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza umożliwieniem zaciemnienia – pełnią też rolę dekoratywną. Współczesne wzornictwo i rozbudowane spektrum kolorystyczne sprawiają, że pomieszczenie może nabrać minimalistycznego lub nowatorskiego charakteru. Podsumowując: po rolety dzień i noc sięgnij, jeśli chcesz uzyskać efekt niepełnego zaciemnienia.