Ceny podłóg drewnianych

podłogi drewniane ceny

Podłogi z drewna, mimo, że w ostatnimi laty w sklepach można znaleźć wiele atrakcyjnych alternatyw, stale znajdują nabywców. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – nie tylko doskonale się prezentują, ale są też naprawdę funkcjonalne i trwałe. Cena podłóg drewnianych jest wprawdzie wyższa, niż w przypadku paneli, jednak powinniśmy pamiętać, że, dobrze utrzymane, wytrzymają naszej rodzinie przez kilka pokoleń.

Jaka jest cena podłóg drewnianych?

Ceny metra kwadratowego parkietu z drewna rozpoczynają się już od około stu złotych. Warto jednak pamiętać, że to tylko cena podłóg drewnianych z gatunków takich, jak sosna – jeśli wolimy, by kupiony przez nas parkiet był solidniejszy, powinniśmy przygotować się na wydatek rzędu nawet tysiąca złotych za metr kwadratowy.

Jak surowiec kształtuje cenę podłóg drewnianych?

Trudno jednoznacznie stwierdzić, ile trzeba wydać na podłogi drewniane – cena jest zależna wszak od najróżniejszych czynników. Na pewno spory wpływ ma na nią surowiec, z którego są wykonane. Najwięcej wydamy na parkiety z twardego drewna – merbau, meranti lub palisander są cenione za wysoką odporność na ścieranie oraz działanie wody.

Cena podłóg drewnianych motywuje do tego, by o nie zadbać

Żywotność parkietu z drewna możemy wydłużyć wykonując właściwe prace zabezpieczające. Nie warto szukać tu oszczędności – cena podłóg drewnianych nie należy przecież do najmniejszych, a odpowiednio o nią dbając sprawimy, że posadzka będzie służyła także następnym pokoleniom.

Dane:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]