Czy rolety dzień noc i zasłony mogą stanowić zgrany duet?

W trakcie aranżowania wnętrz stajemy przed decyzją: zasłony, rolety czy żaluzje? Czy zdarzają się sytuacje, gdy te komponenty – rolety dzień noc i zasłony – będą pasować do siebie w jednym pomieszczeniu? A jak wygląda sprawa z firankami? Specjalnie dla Ciebie przyjrzeliśmy się inspiracjom wnętrzarskim i teraz postaramy się odpowiedzieć na pytanie: czy rolety tworzą zgrany duet z firankami oraz zasłonami?

Rolety dzień noc i firanki – tak czy nie?

Na stronach internetowych związanych z wnętrzarstwem znaleźliśmy kilka sugestii aranżacji wnętrz według tej koncepcji. Rolety – dzień i noc lub klasyczne gładkie – ze zwiewnymi, delikatnymi firankami? To może się udać. W jasnym, pastelowym pomieszczeniu: salonie, dziecięcym pokoju czy kobiecej sypialni, oprócz rolety możesz także w oknie zawiesić firanki. W jakich kolorach? Przy intensywnej lub wzorzystej rolecie zdecyduj się na firankę o białej, jasnoszarej bądź kremowej barwie. Roleta jest jasna i jednobarwna? Firankę możesz dobrać w mocniejszej barwie. Ożywi to wnętrze i będzie kontrastem lub dopełnieniem do umieszczonych tam mebli, dywanu, poduszek i pomniejszych drobiazgów.

Rolety dzień i noc i zasłony – czy takie zestawienie jest dopuszczalne?

Podczas naszych poszukiwań znaleźliśmy także mnóstwo pomysłów na dopasowanie rolety dzień i noc z zasłonami. Pierwsza propozycja to jednobarwność: zasłona i roleta utrzymana w tym samym spektrum barw (np. beżu, brązie, szarości, bieli). Kolejny pomysł to rzucająca się w oczy, wzorzysta zasłona i stonowana roleta – przy czym deseń zasłony wybierz pasujący do stylu pokoju (marynistyczne pasy, romantyczne kwiaty, dziecięce bohomazy, modne kropki). Ostatnia sugestia opiera się na przeciwieństwach. Intensywna roleta – zielona, niebieska, żółta – oraz stonowana zasłona: szara, beżowa, biała. Efekt? Intrygujący i nowoczesny. Rolety z zasłonami lub firankami to oryginalny sposób na aranżację pomieszczenia. Odważysz się sprawdzić ten modny duet w swoim mieszkaniu?