Czym kierować się przy wyborze armatury łazienkowej

Armatura łazienkowa to bardzo ważny element wyposażenia tego pomieszczenia. Często niestety przy jej wyborze robimy duże błędy. Nierzadko okazuje się, że kupiona kilka tygodni temu bateria szybko zaczyna przeciekać, ciężko ją czyścić tudzież pobiera za dużo wody. Wielu takich błędów możemy jednak łatwo się ustrzec – należy jedynie wiedzieć o kilku najważniejszych wskazówkach. Jak zatem wybierać krany do łazienki? Na jakie rzeczy trzeba zwrócić uwagę, żeby armatura łazienkowa wytrzymała długie lata?

Czy opłaca się kupować niedrogą armaturę łazienkową?

W marketach dostępna jest tania armatura łazienkowa, która z pozoru niewiele różni się od wyrobów renomowanych marek. Nie warto zwracać na nią uwagi, gdyż jej klasa jest naprawdę niska. Bywa, że klienci, którzy zdecydowali się na tanią baterię, nawet po miesiącu muszą ją naprawić lub nabyć nową. Dlatego też warto wybierać wyłącznie armaturę łazienkową uznanych firm. Tylko dzięki temu będziemy mieli gwarancję, że wiele wytrzyma.

Jak kupować armaturę łazienkową?

Zdarza się również, iż nawet armatura łazienkowa wysokiej klasy nie trafia w nasze potrzeby. Przed wyborem danego produktu należy zatem zmierzyć łazienkę, a następnie na tej podstawie wybrać kran – unikniemy tą metodą kłopotów z rozlewaniem się wody. Musimy też wiedzieć, że krany jednozaworowe pobierają mniej wody niż modele z dwoma zaworami. Jeżeli zatem ważne są dla nas oszczędności, wybierajmy ostatnie modele. Dzięki temu jesteśmy w stanie oszczędzić aż 20 litrów wody każdego dnia.