Jak można wykorzystać tablicę korkową?

Tablica korkowa – zdaje się kompletnie banalna rzecz, a może pełnić wiele interesujących funkcji. Zróżnicowanie wykonania i rozmiary tablic korkowych sprawiają, iż sprawdzają się one zarówno do dekoracji pokoju, jak i są stosowane w biurach i urzędach.

Jak przeważnie stosujemy tablice korkowe?

W głównej mierze napotykamy tablice korkowe na korytarzach szkół i przedszkoli. Przypinane są na nich wycinki z gazet o sukcesach uczniów i szkoły, ważne informacje o planowanych wydarzeniach (wywiadówkach, olimpiadach, konkursach czy studniówkach), nieobecnościach nauczycieli i zastępstwach czy terminach zajęć pozalekcyjnych. Tablice korkowe w szkołach to także idealne rozwiązanie dla uczniów z pasją dziennikarską. Pod okiem profesora dzieci mogą przygotowywać artykuły na interesujące ich tematy, wyszukiwać ciekawostki naukowe czy komentować wydarzenia w formie satyrycznych komiksów, tworząc comiesięczną gazetkę szkolną. Taki biuletyn można wywiesić na głównym korytarzu szkoły, tak by był dostępny dla wszystkich. W przedszkolach, na tablicy korkowej można zorganizować prezentację rysunków czy laurek przygotowanych przez dzieci na rozmaite okazje – mali artyści będą lepiej czuły się w takim otoczeniu. Z kolei w biurach czy urzędach można użyć tablicę korkową jako dodatkowy biuletyn informacyjny, gdyż w potopie maili nie każdy odczyta wszystkie wiadomości. Należy jednak pamiętać, by tablica była powieszona w często odwiedzanym miejscu, np. przy ekspresie do kawy albo w pomieszczeniu socjalnym.

Tablica korkowa – używaj jej w domu

Do wszystkich powyższych przykładów najodpowiedniejsze będą duże tablice korkowe, czyli takie o rozmiarach 150×100, 200×100 lub większe. Jeśli jednak chcemy spożytkować tego rodzaju tablice w domu, należy skupić się na wymiarach nie większych niż 90×60. Tablice korkowe wykonywane są w ramach aluminiowych, drewnianych albo z listwy MDF. Ramy aluminiowe i z drewna lakierowanego mogą występować w wielu kolorach (czerwony, jasny i ciemny zielony, różowy, żółty), a listwy MDF są przeważnie czarne, białe, srebrne, w kolorze dębu stuletniego, dębu naturalnego i calvados, tym samym każdy znajdzie tablicę, która będzie pasowała do wystroju pokoju. Jak można użyć tablicę korkową w domu? Można na niej zawiesić medale zdobyte w zawodach, kartki przysłane przez rodzinę z wakacyjnych wojaży lub naszyjniki i bransoletki, zamiast trzymać je splątane w szkatułce biżuterię. A amatorzy podróży mogą przypiąć do niej mapę Europy, żeby zaznaczać kolorowymi pinezkami odwiedzone już kraje lub miasta.