Jak wybrać odpowiedni stolik kawowy?

Stolik kawowy musi być wygodny w użyciu oraz funkcjonalny. Wypada także pamiętać, że stanowi on interesujący detal aranżacji salonu. Zależnie od naszych potrzeb możemy przebierać wśród licznych typów stolików. Jaki jednakże będzie najodpowiedniejszy?

Jak znaleźć odpowiedni stolik kawowy do mieszkania?

Przy wyborze stolika warto rozważyć kilka kwestii. Czy w trakcie picia kawy czytamy np. książki lub gazetę? Czy na co dzień pijemy kawę w tym samym pomieszczeniu? W jakim stylu jest zaprojektowane wnętrze pokoju dziennego? Odpowiedzenie sobie wcześniej na te pytania może uprościć nam dobranie stolika do indywidualnych wymogów.

Modele stolików kawowych

Dla tych, którzy doceniają optymalne rozwiązania rekomendowane są stoliki kawowe z dodatkową półeczką. Z takim meblem uda się nie tylko dobrze zaplanować niedużą powierzchnię pomieszczenia, ale również łatwiej zadbać o jego porządek. Warto rozważyć także kupno stolika ze zsuwanym blatem.

W przypadku małej powierzchni do zagospodarowania, warto rozważyć kupno stolika z okrągłym blatem, który zapełni mniej miejsca niż te w tradycyjnej formie. Pomysłowym rozwiązaniem są stoliki z blatem w formie tacy, które są nie tylko wygodne, ale i pięknie się prezentują.

Popularnością cieszą się także stoliki modułowe, które są zaprojektowane tak, żeby wsuwać jeden pod drugi. Ponadto stoliki o kształcie plastra miodu można swobodnie układać z dowolną ilością modułów. Z kolei osobom, które często pijają kawę w szerszym gronie znajomych, zaleca się ławy albo stoliki z opcją rozłożenia.

Praktyczne porady

1. Stolik o okrągłym blacie będzie idealnym rozwiązaniem dla osób dbających o bezpieczeństwo zwierząt lub dzieci.
2. Jeśli cenimy sobie ekologię, to należy zastanowić się nad stolikiem z ponownie przetworzonych materiałów, na przykład wyprodukowanym z palet. Ciekawą alternatywą jest zastosowanie drewnianego pnia bądź zabytkowego kufra jako kawowego stolika.
3. Blat stolika kawowego powinien sięgać poziomu siedziska, to znaczy mniej więcej 50-55 cm. Jeśli planujemy umieścić go z boku sofy, to optymalnie powinien sięgać do poziomu podłokietnika.