Jonizator powietrza – pozbądź się pyłu i wirusów

Nie znajdzie się nikt, kto nie lubi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To wrażenie orzeźwienia wywołują jony ujemne, które tworzą się między innymi w wyniku naturalnego ruchu wody i powietrza, wyładowań elektrycznych, a też wytwarzają je rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, tłumią przykre zapachy oraz mają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie i środowisko.

Jonizator powietrza – zdrowa ujemna jonizacja?

Jonizacja może nastąpić w wyniku wyładowania elektrycznego, emitowania ekstremalnej ilości ciepła lub oddziaływania intensywnego pola magnetycznego. Dzisiaj większość z nas przebywa w otoczeniu dziesiątek urządzeń, takich jak drukarki, ekrany czy komputery, które wysyłają pole magnetyczne i jonizują powietrze dodatnio. Zdrowe jony o naładowane ujemnie, czyli aniony, wytwarzają się poprzez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do cząsteczek neutralnych. Niestety ich ilość w powietrzu na obszarach gęsto zamieszkałych z roku na rok się zmniejsza. Dlatego żeby znowu odczuć świeżą i czystą atmosferę w mieszkaniu, powinno się skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – dlaczego warto?

Jonizacja stosowana jest przede wszystkim w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pomaga wyłapać dym z papierosów, niebezpieczne wirusy i bakterie czy pyły zawieszone PM10 i PM2.5. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu świeżość i czystość, pozwalając nam lepiej odprężyć się i oddychać pełną piersią. Zważywszy na to, że ujemnie zjonizowane powietrze redukuje poczucie permanentnego osłabienia i generalnie podwyższa wydajność fizyczną organizmu, rekomenduje się zastosowanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem również w przychodniach medycznych, biurach, placówkach oświaty czy urzędach, a więc wszędzie tam, gdzie istotna jest koncentracja na realizowanych obowiązkach.