Kominki – sklep internetowy

Tworzą w mieszkaniu niepowtarzalny nastrój, a poza tym mogą być doskonałymi źródłami ciepła – zwłaszcza, gdy wspomagają kaloryfery. Nic więc dziwnego, że lokatorzy domów z roku na rok częściej decydują się na montaż kominka – zwłaszcza, że w katalogach współczesnych firm czekają na nas wersje, które naprawdę łatwo wkomponujemy w wystrój nawet najbardziej nieszablonowego pomieszczenia. Jak jednak kupować kominki?O jakich rzeczach należy pamiętać?

Zwykłe kominki

Tego typu kominki okazują się najlepszym wyjściem, kiedy zależy nam na stworzeniu nastroju – nic wszak nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z ogniem i odgłosów rozżarzonego drewna. Niestety, z dostępnych typów kominków, te z otwartym paleniskiem nie sprawują się dobrze kiedy mowa o wydajności – wykorzystują tylko 20 procent energii.

Wsad z żeliwa w kominkach

Okazują się nieco droższe od przedstawionych w poprzednim akapicie kominków, nie dają również możliwości, by w pełni obcować z płomieniami, gdyż ognisko przysłonięte jest ognioodporną szybą. Okazują się zaś bardziej opłacalnym rozwiązaniem dla klientów, którzy stawiają na efektywność, bo ograniczenie strat ciepła wynosi w ich przypadku nawet osiemdziesiąt procent – dzięki warstwie żeliwa jest ona przechowywana, a potem powoli uwalniania.

Kominki do kaloryferów

Kominki z systemem wodnym to najlepsze uzupełnienie systemu centralnego ogrzewania – woda jest w nich podgrzana do odpowiedniej temperatury, a potem skierowana do kaloryferów. Podobne kominki można użyć także w celu ocieplenia wody do kranów, co sprawia, że są jednym z najkorzystniejszych rozwiązań.