Lampy solne – nie tylko ozdoba wnętrz

Chcesz kupić lampę solną? Kliknij tu

Drobne ozdoby z kamienia i minerałów od wieków zajmują miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z przeróżnych wycieczek po Europie, a nieraz kupujemy pod wpływem impulsu, bowiem pasują do stylu, w jakim utrzymane jest mieszkanie. Sporadycznie aczkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – w większości wypadków to po prostu dekoracje. Minerałem, którego można jednakże użyć do tworzenia obiektów stosowanych każdego dnia, jest sól kamienna. Wytwarza się z niej przeważnie lampy, ale też inne narzędzia.

Lampa solna – każda z nich jest jedyna w swoim rodzaju

Lampy solne ładnie się prezentują i bez większych przeszkód można je dobrać do aranżacji mieszkania, bowiem występują w 3 kolorach (szarym, białym, różowym) i w licznych ich odcieniach. Każda lampa solna jest wyjątkowa, gdyż nie ma brył soli o takiej samej strukturze krystalizacji oraz kształtach. Nadzwyczaj popularne są lampy solne, których klosze charakteryzują się nie polerowaną, nieregularną powierzchnią. Coraz częściej jednakże rzemieślnicy parający się robieniem owych lamp, nadają im finezyjne kształty, przykładowo kuli czy też piramidy.

Lampy solne a generowanie anionów

Wiele ludzi wierzy, że lampy solne wywierają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im z reguły zdolność jonizacji powietrza, czyli generowania anionów, równoważących te wytwarzane przez wszechobecne urządzenia elektroniczne. Aniony poprawiają jakość powietrza oraz ułatwiają swobodne oddychanie między innymi ludziom borykającym się z astmą bądź alergią. Blask, jaki dają te lampy, jest kojący i delikatny, więc poleca się nabycie ich osobom cierpiącym na stres lub brak snu, gdyż z ich pomocą można łatwiej się odstresować. Ale z brył soli nie produkuje się jedynie lamp solnych. Robi się z nich też pojemniki na bibeloty i cudowne świeczniki, a płaskie bloki z soli himalajskiej stosuje się w gastronomii i aranżacji mieszkań.

Dane:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]