Listwy podłogowe – jakie wybrać?

Potrzebujesz listw drewnianych? Odwiedź tę stronę

Z pozoru są mało ważnym elementem, jednak ich charakter ma duży wpływ na wygląd mieszkania. Listwy podłogowe, bo o nich właśnie mowa, to detale, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale również pozwalają na schludne przeciągnięcie kabli i zabezpieczają dolną część ściany przed uszkodzeniem i ubrudzeniem, co jest ważne w szczególności w pomieszczeniach, po których chodzimy w butach. To z pewnością dostateczny powód, by nie bagatelizować ich doboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o kupnie konkretnego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i ich imitacje z MDF albo PVC

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, który sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie akcentuje charakter pomieszczenia i wspaniale koresponduje z eleganckimi dodatkami czy meblami – zwłaszcza, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla użytkowników z ograniczonym budżetem rozsądnym rozwiązaniem będą z kolei listwy podłogowe wykonane z MDF bądź PVC, które imitują te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

We wnętrzach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu zaleca się zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Tak jak w przypadku standardowych modeli, również i one mogą być wykonane zarówno z różnych tworzyw, jak i z drewna. Współczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – zazwyczaj w odcieniach bieli, szarości lub beżu, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe czy czerwone. Listwa podłogowa może mieć również niecodzienny kolor, jeśli nabędziemy białą wersję i sami pomalujemy dowolną farbą.

Dane:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]