Montaż podłóg drewnianych – o czym trzeba pamiętać?

panele podłogowe »

Panele podłogowe wyglądają równie dobrze, co drewniane podłogi, a są od nich znacznie tańsze. Niskie ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – można je ułożyć w dosłownie parę godzin, a wszyscy poradzimy sobie z tym bez korzystania z usług fachowców. Przygotowaliśmy dla ciebie poradnik, w którym objaśniamy, jak układać panele podłogowe.

Dostosuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe najlepiej montować na suchym podłożu – maksymalna wilgotność wylewki to 3%. Nie możesz zapominać także o odseparowaniu paneli od podłogi – najlepiej sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o grubości przynajmniej jednej piątej milimetra oraz wełna mineralna. Po ich kupieniu nie wyjmuj ich z paczki – powinieneś odstawić je na dwa dni, aż dobrze wyschną. Wszystko już na swoim miejscu?

Jak układać panele podłogowe?

Na początek najważniejsza rada – panele podłogowe najlepiej montować startując z rogu pokoju. Przed ich położeniem, dokładnie obejrzyj je i znajdź ewentualne uszkodzenia, gdyż potem trudniej będzie je reklamować. Zatroszcz się też o temperaturę podłogi – absolutnie minimum to 15 stopni Celsjusza. Montuj je prostopadle do źródła światła, a w wąskich pomieszczeniach – tak, by dłuższa krawędź przylegała do dłuższej ściany. Ze spięciem paneli, dzięki prostemu systemowi montażowemu, nie powinieneś mieć najmniejszych trudności.

Zachowaj odstępy przy ścianach

Wykonane z materiałów drewnopochodnych, panele podłogowe są wrażliwe na zmiany ciepła w pokoju. Należy zatem zostawić dylatacje o szerokości minimum jednego centymetra – nie będą widoczne, kiedy wykorzystasz listwy podłogowe.

Dane:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]