Nowoczesne meble – sklejka czy lite drewno?

Lata, kiedy modne były wnętrza zaaranżowane z przepychem, już minęły. W nowoczesnych wnętrzach nie ustawia się wszak zbędnych przedmiotów, a ich najważniejszym walorem jest wygoda. Oczywiście nie znaczy to, że wygląd stał się nieistotny, jednak koniecznie musi iść w parze z prostotą użytkowania. Współczesne meble są zatem proste w formie, a wykorzystane podczas ich produkcji rozwiązania sprzyjają optymalnemu zagospodarowaniu pomieszczeń. Jakie to technologie? Czego musimy spodziewać się przed wyborem mebli? I, co najważniejsze, o jakich rzeczach w szczególności należy pamiętać urządzając wnętrza domu?

Wielofunkcyjne meble dla dzieci

Studiując katalogi wytwórców, łatwo stwierdzić, iż nowoczesne meble muszą być w szczególności wielofunkcyjne i, co tak samo ważne, w pełni dostosowujące się do właściciela. Szczególnie istotne jest to w przypadku mebli do pokojów dla najmłodszych – najlepiej, aby ich rozmiar moglibyśmy zmienić, a one same były rozkładane, przez co bez problemów zagospodarujemy także małe pomieszczenie. Oczywiście rozkładane meble świetnie sprawdzą się także w pozostałych pomieszczeniach – zwłaszcza, jeśli urządzamy lokum znajdujące się w bloku.

Nowoczesne meble z prawdziwego drewna

Choć w sklepach branżowych nadal znajdziemy meble wyprodukowane ze sklejki, nowoczesne meble najwyższej klasy wykonane są zwykle z prawdziwego drewna. Takie produkty dobrze kupić szczególnie z uwagi na ich trwałość – zdecydowanie ciężej je zniszczyć niż modele z płyty meblowej. Naprawdę ważne jest też to, że nowoczesne meble wykonane z litego drewna wyglądają dużo korzystniej niż modele ze sklejki. Tę cechę na pewno docenią miłośnicy elegancko zaaranżowanych wnętrz, którzy otrzymają przy okazji meble, jakie przetrwają co najmniej kilka dziesięcioleci.