Oczyszczacz powietrza – oddychaj swobodnie

Społeczeństwo pomału zdaje sobie sprawę z tego, jak istotna dla zdrowia i samopoczucia jest czystość powietrza. Wraz z powietrzem wdychamy wszelkiego typu zanieczyszczenia i alergeny: dym tytoniowy, spaliny samochodów, pyłki kwiatów, kurz czy mikroorganizmy i wirusy. Jak zatem wykonać oczyszczanie powietrza w mieszkaniu lub biurze?

Jak wysoka jest wydajność oczyszczacza powietrza?

Współcześnie najodpowiedniejszym wyjściem jest kupienie do mieszkania oczyszczacza powietrza. Takie urządzenie upora się zarówno z pyłami, jak i z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi. Skuteczność oczyszczaczy powietrza oblicza się określając minimalną wielkość cząstki zanieczyszczenia, która zostanie zatrzymana w ich filtrze. Urządzenia o dużej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, wyłapują prawie 100% zanieczyszczeń o wielkości 0,3 mikrona. Jednakże oczyszczanie powietrza ze stosownym urządzeniem może być znacznie efektywniejsze.

Oczyszczacze powietrza Airdog – zalety

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog wykorzystują opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która umożliwia maksymalny poziom filtracji. Wychwytują one nawet cząsteczki o rozmiarze 0,0145 mikrometrów, co usuwa sadzę, dym tytoniowy czy pyły zawieszone PM10 i PM2.5. Urządzenie Airdog X5 skutecznie i błyskawicznie zatrzymuje również wirusa grypy, co zaświadczają przeprowadzone testy. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, przyczyniająca się do zmniejszenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma potrzeby okresowej wymiany jednorazowych, wytwarzanych z papieru filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można opłukać, zaś jonizator plazmowy wystarczy przetrzeć suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza działają cicho, są energooszczędne oraz łatwe w użyciu.