Ozdobne okiennice shutters – alternatywa dla żaluzji

Jeśli potrzebujesz shuttersów w oknach, powinieneś odwiedzić ten adres.

Projektując wystrój pomieszczenia, rzadko przeznacza się dużo czasu na wyeksponowaniu okien. Przeważnie wybiera się klasyczne aranżacje, to znaczy zasłony oraz firany, które czasami łączone są z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze inne zdobywające sobie grono sympatyków rozwiązanie – nowoczesne okiennice dekoracyjne typu shutters.

Charakterystyka shuttersów

Główną cechą shuttersów (bądź też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, iż poziome lamele zamontowane na tego typu okiennicach dekoracyjnych poruszają się, tym samym można ustawiać je pod przeróżnymi kątami, w zależności od potrzeb domowników. Producenci wykonują je z płyt MDF, polichlorku winylu (PCV), jak również z drewna. Okiennice dekoracyjne shutters instaluje się z reguły na oknach, jakkolwiek doskonale sprawdzą się również na drzwiach garderoby. Shuttersy to co prawda dodatek na okna, który w w Europie domach wykorzystuje się w dalszym ciągu sporadycznie, ale większość z pewnością widziała je w telewizji bądź w kinie, ponieważ te okiennice są bardzo popularne na obszarach z gorącym klimatem, a więc w krajach śródziemnomorskich czy RPA.

Shuttersy nadają pomieszczeniom bardzo gustowny wygląd

Shuttersy to okiennice dekoracyjne które nie tylko znakomicie się prezentują, lecz mają też praktyczne funkcje. Za ich pomocą można pasywnie regulować wykorzystanie padającego światła: w gorące dni ograniczać nagrzewanie się wnętrz, a w zimne – zapobiegać ucieczce ciepłego powietrza. Shuttersy pasują do przeróżnych stylów aranżacyjnych i można umieścić je na przeważającej większości okien. Produkuje oraz instaluje się je na zamówienie, co sprawia, iż są stosunkowo droższym rozwiązaniem aniżeli przykładowo rolety. Shuttersy jednak przydają pomieszczeniom nader szykowny wygląd, dzięki czemu wpływają na zwiększenie wartości nieruchomości. Warto dodatkowo podkreślić, iż okiennice wewnętrzne typu shutters są regulowane bez wykorzystania linek, co rodzice ciekawskich dzieci lub właściciele psotnych zwierząt, które rozerwać dyndające sznurki, uznają na pewno za spory atut.

Dane:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]