Sklep z meblami dla szkół

Specjaliści uważają, że meble szkolne są jednym z czynników, od których zależy to, czy nasze dzieci będą mogły bez przeszkód poszerzać swoją wiedzę. Obowiązkiem zarządców placówek oświatowych powinno być zatem, by uczniom zapewnić jak najlepsze warunki do zdobywania wiedzy. Wybranie wygodnych mebli szkolnych nie jest co prawda najłatwiejsze, ale jeśli zastosujemy się do kilku wskazówek, sale szkolne urządzimy tak, by całkowicie spełniały wszystkie wymagania.

Wybór mebli szkolnych – najpierw krzesła i ławki

W ławkach najmłodsi przebywają najdłużej – zadbajmy więc, by zawsze mieli zapewnione komfortowe warunki. Najważniejsza jest tu korelacja wielkości siedzenia do wysokości blatu – meble szkolne dobierajmy w ten sposób, by uczeń mógł bez trudu się wyprostować, kładąc całe nogi na podłodze.

Jak wybrać szafki i pozostałe meble szkolne?

Oprócz stołów, najistotniejszymi meblami szkolnymi są regały – dzięki nim jesteśmy w stanie lepiej zatroszczyć się o kręgosłupy naszych uczniów, a podręczniki, które najmłodsi byliby zmuszeni nosić na plecach, można przechować w przeznaczonym do tego miejscu. Takie meble szkolne muszą być głównie wytrzymałe – w kontakcie z uczniami nietrudno wszak o uszkodzenie zawiasów. Dobrze też, gdy rogi szafek będą pokryte ochronną warstwą miękkiego tworzywa.

Nie zapominajmy o wyglądzie mebli szkolnych

Wytrzymałe i nie stwarzające ryzyka meble szkolne z pewnością spodobają się kadrze pedagogicznej, ale najmłodsi uwagę zwrócą na coś zupełnie innego – chodzi o kolorystykę. Naprawdę ważne jest więc to, by szafki i stoły właściwie się prezentowały – dzieci będą w siódmym niebie, jeśli zasiądą w kolorowych ławkach.