Sklep z produktami dla wentylacji

Duchota, pleśń w domu lub zaparowane szyby – właśnie w ten sposób daje o sobie znać niesprawna wentylacja. Podobne symptomy bardzo często obserwują lokatorzy domów, w których ostatnio wymieniono okna – łatwiej się przez to zamykają, a woda oraz gazy nie mają którędy wydostać się z domu. W jaki sposób zatem zapewnić sobie doskonałą wentylację?

Jak działa wentylacja?

Jak wielu z nas dobrze wie, wentylacja to nic więcej niż usunięcie z mieszkania starego powietrza oraz wtłoczenie zamiast niego świeżego. Jest to bardzo istotne, bowiem w unoszącym się przez jakiś czas medium obecne są niebezpieczne zarazki zarazki, wirusy oraz pleśnie.

Moc wentylacji – jak obliczyć?

Specjaliści są zdania, iż ilość wymienionego w trakcie godziny powietrza musi odpowiadać wielkości pokoju. Należy również zaznaczyć, że wszyscy mieszkańcy potrzebują wtedy blisko 30 metrów sześciennych medium.

Części systemu wentylacji

Najważniejszymi podzespołami wszystkich podobnych systemów są przewody wentylacyjne, którymi powietrze jest wtłaczane z zewnątrz do naszego domu. Istotną rolę odgrywa również nawiewniki – żeby wentylacja odpowiednio działała, powinniśmy założyć je dwa metry nad ziemią, ponieważ dzięki temu zimne powietrze zdąży połączyć się z medium już ogrzanym.

Wentylacja, a wymiennik

Sposobem pozwalającym zaoszczędzić część energii z wyprowadzanego z mieszkania powietrza jest wymiennik. Jak dużo jesteśmy w stanie dzięki takiemu urządzeniu odzyskać? Wpływ na to ma jego konstrukcja oraz temperatura na zewnątrz – lepsze wymienniki mają bowiem większe możliwości.