Szukasz czegoś innego na okna? Polecamy shuttersy wewnętrzne

Zobacz, gdzie kupić okiennice shutters, wejdź na skyshutters.pl.

Planując wystrój wnętrza, z reguły nie poświęca się zbyt wiele uwagi oknom. Najczęściej decyzja pada na szablonowe aranżacje, to znaczy firany i zasłony, które nieraz zestawiane są dodatkowo z żaluzjami. Niemniej jednak jest jeszcze inne mało znane nad Wisłą rozwiązanie – okiennice dekoracyjne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Cechy charakterystyczne okiennic dekoracyjnych typu shutters

Podstawową cechą shuttersów (bądź też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, że poziome lamele zainstalowane na tego typu okiennicach ozdobnych ruszają się, wobec tego można ustawiać je pod rozmaitymi kątami, zależnie od kaprysu lokatorów. Producenci wytwarzają je z płyt pilśniowych, PCV, jak również z listw drewnianych. Okiennice ozdobne shutters zakłada się najczęściej na oknach, jakkolwiek równie dobrze będą wyglądać na drzwiach oraz w szafach. Shuttersy to co prawda element okna, który w w Europie domach spotyka się nadal okazjonalnie, ale każdy z nas z pewnością w kinie bądź na ekranie telewizora, ponieważ te okiennice są często wykorzystywane na terenach z ciepłym klimatem, czyli w południowych Stanach USA oraz w Australii.

Shuttersy – regulacja kąta lameli bez stosowania żyłek

Shuttersy to ozdobne okiennice które nie tylko doskonale wyglądają, lecz mają też zastosowanie. Za ich pomocą można w pasywny sposób regulować użycie promieni słonecznych: w upalne dni powstrzymywać kumulowanie się nadmiaru ciepła w domu, a zimą – zapobiegać jego utracie. Okiennice wewnętrzne świetnie komponują się z przeróżnymi stylami wnętrz i można założyć je na większości okien. Produkuje oraz montuje się je na zlecenie, co skutkuje tym, że są z pewnością kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli np. rolety. Shuttersy jednak nadają wnętrzom niesłychanie stylowy wygląd, dzięki czemu podnoszą wartość posesji. Należy również zaznaczyć, iż kąt lameli shuttersów jest regulowane bez wykorzystania linek, co rodzice dzieci oraz posiadacze psów i kotów, które mogłyby wplątać się wystające sznurki, uznają na pewno za duży atut.

Dane:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]