Uniwersalne i stylowe drzwi drewniane

Choć w sklepach znajdziemy wiele drzwi wykonanych z najróżniejszych materiałów (na przykład ze stali oraz materiałów sztucznych), to największym zainteresowaniem producentów oraz kupujących szczycą się wciąż drzwi drewniane. Rzecz jasna nie powinno to dziwić, ponieważ ich wszystkie plusy sprawiają, iż okażą się świetnym rozwiązaniem tak tam, gdzie istotna jest funkcjonalność, jak i we wnętrzach, w których istotniejsze są walory wizualne. Dobrze wyprodukowane drzwi drewniane będą bowiem wytrzymałe i doskonale się prezentują, a ich użytkowanie nie sprawia żadnych problemów. Jak jednak produkowane są drzwi drewniane? O jakich rzeczach nie zapominać przy ich wyborze?

Drzwi drewniane – z jakich materiałów są zrobione?

Do wyrobu drzwi mogą być stosowane różne rodzaje drewna. Zwykle jednak wybierane bywa drewno z sosny, bo jest stosunkowo wytrzymałe, zaś oprócz tego tanie, stosunkowo lekkie i niesprawiające trudności w trakcie przygotowania. Poza tym wykorzystywane są szczególnie pozostałe gatunki krajowe – między innymi dąb oraz buk. Rysunek drewna z sosny nie pasuje niestety do wszystkich pomieszczeń – z tego względu drzwi drewniane wykańczane są obłogami z różnych gatunków, tak tych ze Starego Kontynentu, jak i egzotycznych. Decydują one jaki będzie charakter konkretnego modelu oraz pozwalają na dostosowanie go do dowolnych szaf lub dekoracji.

Drzwi drewniane – niepowtarzalny wygląd

Drzwi drewniane bywają często kupowane także ze względu na fakt, że (w odróżnieniu od modeli wyprodukowanych z tworzyw sztucznych) mogą być wykorzystywane także w tradycyjnie zaaranżowanych wnętrzach i podczas odnawiania budynków wpisanych na listę zabytków. Dla wielu kupujących naprawdę istotne jest także to, iż drzwi drewniane możemy wyprodukować według wytycznych nabywcy, dopasowując je do jego gustów i cech przestrzennych mieszkania – a to jest oczywiście niewykonalne dla drzwi z metalu lub z coraz popularniejszych tworzyw syntetycznych.