Armatura kwasoodporna – w jakich sytuacjach jest przydatna?

Dalsze informacje o armaturze kwasoodpornej

W domu w stu procentach wystarczy armatura, która jest wytrzymała na korozję. W niektórych przypadkach wymagane będą niestety znacznie lepsze właściwości stali, z której wykonana będzie wykorzystywana armatura. Jest tak między innymi w zakładach, w których produkuje się towary z wykorzystaniem kwasów – jak nawozy oraz farby. By dostarczyć je w odpowiednie lokalizacje zakładu, należy wtedy użyć armatury pozwalającej na wykonanie instalacji wytrzymałej na wpływ kwasów. Na szczęście w sklepach znajdziemy wiele produktów, z którymi okaże się to osiągalne. Z czego jednak wyprodukowana jest armatura kwasoodporna? Jakie części dostępne są w ofercie producentów? Gdzie ich szukać?

Z czego zrobiona jest armatura kwasoodporna?

Na rynku znajdziemy najróżniejsze części armatury kwasowej – na przykład krany, łączniki, czwórniki a także rozety i redukcje. Bez względu na to, które będą to elementy, najważniejsze będzie to, z jakiego surowca są wyprodukowane. By zagwarantować absolutną odporność na działanie kwasów, wykorzystuje się przede wszystkim odpowiednie rodzaje stali nierdzewnej. Zazwyczaj armatura kwasoodporna wykonana bywa zatem ze stali kwasowej, którą otrzymuje się przez znaczny dodatek niklu oraz chromu. Ten surowiec jest odporny na wpływ wszystkich substancji o sile mniejszej niż kwas siarkowy.

Armatura kwasoodporna – w którym sklepie?

Armaturę kwasoodporną można kupić między innymi w tradycyjnych sklepach z artykułami metalowymi. To wyjście ma niestety wiele wad. Najważniejszym z nich są oczywiście wysokie ceny, a te sprawiają, że założenie całej instalacji może stać się poważnym problemem. Poza tym nie za każdym razem kupimy w nich części, których potrzebujemy. Dlatego warto kupić armaturę kwasoodporną w sklepach internetowych, które proponują po pierwsze duży katalog części, lecz również zwykle mniejsze ceny.

Dane:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]