Asfalt i inne nowoczesne nawierzchnie drogowe

Asfalt to jeden z surowców najchętniej wykorzystywanych przez specjalistów drogowych. Nie ma w tym oczywiście nic zaskakującego – ma wiele atutów, które wyróżniają go na tle innych materiałów. Odpowiednio położony jest bardzo gładki, a to dobrze wpływa na wygodę jeżdżenia po zbudowanych z jego wykorzystaniem drogach. Warto napomknąć również o jego solidności – współczesny asfalt wytrzyma niskie temperatury, skwar, opady czy duży ruch. Nowoczesne technologie asfaltowe nie przysparzają trudności przy położeniu, a wiele z nich nie wymaga nawet podgrzania.

Safegrip – innowacyjny asfalt

Współczesne masy asfaltowe nie tylko są wierzchnią warstwą dróg, ale też oddzielają dolne warstwy od wilgoci oraz innych niekorzystnych warunków. Wśród nich jest asfalt Safegrip, który chroni dolne poziomy drogi przed erozją i zapewnia przyczepność w każdych warunkach. Asfalt ten wykorzystywany bywa nie tylko na jezdniach – zdaje egzamin także na wszelkiego rodzaju wiaduktach, ścieżkach dla rowerów czy dla pieszych. Co istotne, wolno używać go także na podjazdach, osiągających nawet do 45 procent stromizny.

Rubi-Joint – asfalt do dylatacji

Na wiaduktach czy placach postojowych nie należy zapominać o dylatacjach, które zminimalizują ograniczą i przez to zagwarantują bezpieczeństwo korzystających z nich kierowców. Żeby jednak odizolować podkłady jezdni, należy stosować na nich odpowiedni asfalt. Wśród takich powierzchni warta uwagi jest między innymi technika Rubi-Joint – znakomicie amortyzuje wibracje poziome i pionowe.