Budowa domów z bali – charakterystyka domów wznoszonych w technologii zrębowej

Skieruj się tu jeśli chcesz zlecić budowę domów z bali

Domy wznoszone w technologii zrębowej, czyli tak zwane domy z bali, cieszą się zwiększającą się popularnością. Są wznoszone naprawdę często i stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznych domów murowanych. Domy tego typu buduje się ze zrobionych z drewna bali, które układa się w dość charakterystyczny sposób. To stara metoda budowania domów, którą doceniliśmy powtórnie.

Budowa domów z bali: cechy charakterystyczne takich domów?

Rosnąca nieustannie popularność tak budowanych domów nie wzięła się znikąd. Przede wszystkim domy wznoszone w technologii zrębowej prezentują się nadzwyczaj ładnie. Do tego w ich wnętrzu panuje niezwykła atmosfera, która sprawia, że mieszka się w nich wspaniale. Drewno to w pełni naturalny izolator termiczny. To właśnie z tego powodu domy w technologii zrębowej nie wymagają wykonywania zajmującego wiele czasu i bardzo drogiego ocieplenia. Są o wiele cieplejsze niż domy murowane, które najczęściej generują znaczne straty ciepła. Jeżeli tylko domy z bali będą odpowiednio konserwowane, przetrwają w nienagannym stanie bardzo długi czas. Koszt ich wykonania naprawdę nie jest za wysoki, dzięki czemu również pod tym względem konkurują one z technologiami innego rodzaju. Domy budowane z bali naprawdę często spotkać można na terenach górskich oraz na Suwalszczyźnie. Nie znaczy to jednak, że nie są na ten moment chętnie budowane także w innych rejonach Polski. Bale są odpowiednio przygotowywane, na skutek czego są odporne na wilgoć i inne czynniki atmosferyczne. To właśnie z tego powodu domy wykonane z drewnianych bali mogą być spotykane we wszystkich częściach kraju.

Budowa domów z bali: pomoc profesjonalisty jest konieczna

Stawiając na dom z bali, trzeba pamiętać, by zarówno stworzenie projektu, jak i realizację prac budowlanych zlecić profesjonalistom, którzy specjalizują się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wówczas można mieć pewność, że dom będzie zaprojektowany oraz wybudowany właściwie, a podczas użytkowania nie ukażą się niemiłe niespodzianki.

Dane:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]