Budowa dróg – jakie techniki się dziś stosuje

Czasy trudności z drogami w naszym kraju na szczęście już się skończyły, a my możemy poruszać się po zadbanych szosach. W dużej mierze jest to niewątpliwie efekt coraz lepszego wykonania, jednak najistotniejsze okazują się surowce, z jakich dziś robi się drogi. W odróżnieniu od tych wykorzystywanych przed laty, współczesne surowce nawet po dekadach nadal mają pierwotne właściwości, sprawdzając się w każdych sytuacjach. Jakie jednak surowce najchętniej wykorzystują aktualnie budowniczy dróg?

Powierzchnia dróg asfaltowych

W roli nawierzchni dróg inżynierzy wykorzystują obecnie nowoczesne surowce, które często nie są tradycyjnym asfaltem. Wśród nich jest Safegrip, który odgrywa różne funkcje – jest nawierzchnią, a jednocześnie izoluje dolne poziomy od deszczu. Jego położenie nie pociąga za sobą żadnych trudności oraz nie wymaga wykorzystania wysokiej temperatury. Ze względu na fakt, że nie łamie się, jest używany w najróżniejszych miejscach – od ścieżki rowerowej aż po ruchliwe arterie.

Koniec problemów z gruntowymi drogami

W przypadku ścieżek rowerowych w lasach czy alejek parkowych bitumiczna powierzchnia nie zawsze zdaje egzamin, bo ciężko dopasować ją estetycznie do zielonej scenerii. Szczęśliwie dostępne są techniki, które umożliwiają ich utwardzenie. Najskuteczniejszą wśród nich jest Stabicol CE, bo po aplikacji z wodą utwardza ziemię i pozwala uniknąć jej erozji. Jest to zarazem technika całkowicie bezpieczna, zaś ziemię można później zastosować drugi raz.