Co brać pod uwagę podczas budowy domów drewnianych?

Jeśli chcesz zlecić budowę nowoczesnych domów drewnianych, skieruj się na domygoralskie.com

Bardzo dużo osób marzy o wybudowaniu swojego domu. Wielu z nich udaje się spełnić to pragnienie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w polskim krajobrazie dominowały domy w kształcie klasycznego pudełka. Nie wzbudzały one zachwytu ani urodą, ani funkcjonalnością. Wyróżniały się też ogromnymi stratami energii. Obecnie wygląda to diametralnie inaczej. Wyjątkowo chętnie stawiamy na domy z drewna stanowiące połączenie znanego od lat stylu podhalańskiego z innowacyjnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak świetnie połączyć nowoczesność oraz tradycję?

Domy budowane z drewna to na ten moment doskonały przykład na to, jak doskonale można łączyć tradycyjny styl podhalański z współczesnymi rozwiązaniami, które zapewniają nam wygodę. Styl góralski – bo tak na ogół określa się również styl podhalański – to kwintesencja doskonałego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, spadzisty dach , który pokryto gontem, weranda lub balkon – to najbardziej charakterystyczne cechy domu, który wzniesiono właśnie w stylu podhalańskim. Aby jednak tego rodzaju dom był nowoczesny, architekci sięgają po liczne przeszklenia, chętnie stosują także innego rodzaju nowatorskie materiały. Tego rodzaju dom może być również energooszczędny. Aby tak się stało, architekci stosują dość zwartą bryłę domu, zalecają dobór odpowiednich okien oraz solidne ocieplenie. Domy z drewna wybudowane w stylu podhalańskim połączonym ze stylem nowoczesnym napotyka się najczęściej w jednym regionie naszego kraju. Jest to oczywiście Małopolska, na terenie której znajduje się piękne Podhale.

Budowa domów drewnianych –powierz projekt doświadczonemu architektowi

Wykonanie doskonałej jakości projektu domu z drewna będącego połączeniem stylu podhalańskiego ze stylem nowoczesnym naprawdę nie jest proste. Dlatego najrozsądniej jest zlecić to zadanie fachowcom. Dokładnie tak samo jest już podczas budowy domu. Tylko wtedy będzie można być pewnym, że dom będzie prezentował się bardzo dobrze, a równocześnie będzie trwały i wygodny w użytkowaniu.

Dane:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]