Co daje wynajem szalunków?

Tu uzyskasz więcej informacji o szalunki stemple

Szalowanie jest wymieniane wśród najchętniej wykorzystywanych na budowach technik. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego typu forma, którą wypełnia się betonem – najczęściej przy budowie fundamentów. Szalunki bardzo często robione są ze sklejki, ale spotyka się także wersje zrobione ze stali, a niekiedy również tworzyw sztucznych. Innymi istotnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, bo te umożliwiają wypracowanie wymaganych efektów. Niestety ze względu na duże ceny nie zawsze ekipy remontowe mają swoje szalunki. Gdy będą potrzebne, mają szansę bowiem po prostu je wypożyczyć – tym bardziej, iż wynajem szalunków to obecnie naprawdę popularna usługa.

Wynajem szalunków – dla których firm?

Zakup własnych szalunków okaże się dobrym pomysłem dla firm często przyjmujących zlecenia na wykonanie fundamentów, gdyż jak już nadmieniliśmy, są one do tego absolutnie potrzebne. Jeśli z kolei wykonywanie fundamentów nie jest główną działalnością danej ekipy, warto sprawdzić atuty, jakie daje nam wynajem szalunków. Dlaczego dobrze na niego postawić? Przede wszystkim z powodów ekonomicznych – wynajęcie szalunków parę razy w roku będzie bardziej korzystne niż ich kupno. Warto wspomnieć także o komforcie, ponieważ trzymanie sporadycznie używanych szalunków może powodować duże wydatki.

Jaka firma zaoferuje wynajmem szalunków?

Jeśli zdecydujemy się na wynajem szalunków, warto dobrze przemyśleć to, jaka firma nam je zapewni. W jaki sposób ją znaleźć? Warto zdecydować się na ofertę firmy doświadczonej w dostawach sklejki dla ekip budowlano-remontowych – dzięki temu otrzymamy gwarancję tego, iż szalunki będą solidne i praktyczne. Naprawdę ważna okaże się też troska o kontrahenta – w sytuacji, gdy coraz bliższy jest termin rozpoczęcia prac nie możemy zaakceptować opóźnienia. W przypadku wątpliwości warto z kolei skorzystać z internetu, by dowiedzieć się, co o usługach konkretnej firmy myślą dotychczasowi klienci.

Dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]