Co warto wiedzieć o izolacjach przeciwwodnych?

Wilgoć jest dużym niebezpieczeństwem dla każdego domu. Dlatego tak istotne jest wykonanie izolacji przeciwwodnej, bo ta zabezpieczy go przed niebezpiecznym działaniem wody znajdującej się w gruncie. W niektórych sytuacjach odpowiednie będą izolacje lekkie, jednak gdy budynek wzniesiony będzie na gruncie bez ujścia wody deszczowej, niezbędne okaże się wykonanie izolacji przeciwwodnej. Jej zrobienie rekomenduje się również, jeżeli dom zlokalizowany jest na obszarze poniżej poziomu wody. Ważne będzie, by woda nie niszczyła obiektu w wyniku napierania na jego ściany. Jakie więc typy izolacji przeciwwodnych są dostępne? I w końcu – komu powierzyć zrobienie izolacji przeciwwodnej?

Rodzaje izolacji przeciwwodnych

Istnieją 3 rodzaje izolacji przeciwwodnych. Pierwszy typ to izolacje lekkie, które stosowane są, jeśli nie stwierdza się bezpośredniego niebezpieczeństwa ze strony wody. Jeśli natomiast woda okazuje się poważnym kłopotem, należy zrobić któryś z 2 pozostałych typów izolacji. Średnie wykonuje się najczęściej na obszarach z gruntem spoistym, gdzie nierzadko gromadzi się wilgoć. Izolacje ciężkie są natomiast wykorzystywane na terenach, na których panuje wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia powodzi – te izolacje muszą cechować się dużą wytrzymałością i zabezpieczać budynek nawet przed silnie napierającą wodą.

Kto zrobi izolacje przeciwwodne

Jak łatwo stwierdzić, odporność izolacji przeciwwodnych wpływa na bezpieczeństwo ludzi przebywających w obiekcie. Dlatego musimy przemyśleć decyzję co do firmy, która je założy. O jakich rzeczach więc powinniśmy pamiętać wybierając firmę, która zrobi izolacje przeciwwodne? Najważniejsze na pewno będą umiejętności jej pracowników – warto więc sprawdzić, jak długo funkcjonuje ona na rynku hydroizolacji oraz jak komentują zakończone przez nią prace wcześniejsi klienci.