Czy w naszym klimacie sprawdzają się baseny ekskluzywne

Z powodu ocieplania się klimatu w Polsce zaczyna nam dokuczać okropny skwar. Warto więc zainwestować w nowatorskie rozwiązania i zafundować sobie basen ekskluzywny koło tarasu. Jakie tendencje dominują obecnie i jak zbudować odporny na uszkodzenia basen?

Baseny ekskluzywne – także na krajowych posesjach

Baseny ekskluzywne wcale nie są domeną państw położonych w gorącym klimacie. Coraz częściej widywane są w polskich ogrodach. Podejmując decyzję musimy najpierw zatroszczyć się o zakup rekomendowanych surowców, które zagwarantują świetną odporność na warunki atmosferyczne, a także spowodują, że basen będzie prezentował się zachwycająco. Zwróćmy uwagę szczególnie na nieprzesiąkanie wody przez ścianki, co stanowi najczęściej spotykany problem w przypadku tanich komponentów. Surowcem zapewniającym najlepsze efekty jest na pewno rdzeń ceramiczny, ponieważ zabezpiecza przed promieniami UV i wytrzymuje nawet kapryśny polski klimat.

Baseny ekskluzywne – pokrywy i urządzenia oczyszczające

Myśląc o zaprojektowaniu basenu najlepiej zainwestować w produkty najlepszych dostawców. Zwróćmy szczególną uwagę na aspekt bezpieczeństwa – warto postawić na przykrycia basenowe, które ochronią dzieci i zwierzęta przed groźnym wypadkiem. Musimy również zainwestować w specjalistyczne środki usuwające glony. Aby uprościć proces budowy, wykorzystajmy niecki firmy Compass Ceramic Pools – przodującego producenta basenów w Europie. Są do kupienia w różnych odcieniach – np. szafirowym lub barwie akwamaryny.