Czy warto zdecydować się na budowę domów szkieletowych?

Na http://domygoralskie.com zamówisz budowę domów szkieletowych

W ostatnim czasie mnóstwo osób stawia na budowę własnego domu. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nie mieliśmy dużego wyboru, jeżeli chodzi o dostępne technologie. Aktualnie sytuacja prezentuje się zupełnie inaczej. Na zwrócenie uwagi zasługują bez wątpienia domy szkieletowe, które cieszą się coraz większą popularnością.

Budowa domów szkieletowych – cechy charakterystyczne tego typów domów?

Domy szkieletowe cechują się przede wszystkim zrobionym z drewna szkieletem. Jest on wypełniany wewnątrz izolacją termiczną, a od zewnątrz obija się go z kolei elementem stężającym. W tym wypadku na ogół wykorzystywane są płyty drewnopochodne czy popularna sklejka. Taki typ wykonania zapewnia bardzo duże możliwości, jeżeli chodzi o wykorzystanie materiałów izolacyjnychoraz tych, za pomocą których wykończona może zostać elewacja budynku. Bez przeszkód zdecydować się można na tynk strukturalny, deski, a nawet cegłę klinkierową, która obecnie jest wyjątkowo modna i cieszy się bardzo dużą popularnością. Konstrukcja nośna domów szkieletowych zrobiona jest ze słupów, które pełnią rolę pionowych elementów ścian. Elementy horyzontalne to oczep z podwaliną. Tak zbudowana konstrukcja często określana jest mianem ramowej. Do wykonania budynków o konstrukcji szkieletowej stosuje się dzisiaj drewno iglaste, które suszone jest komorowo. Bardzo ważny jest poziom jego wilgotności, który nie powinien przekraczać osiemnastu procent. Następnie drewno jest heblowane a jego krawędzie są fazowane. Budowa domów o konstrukcji szkieletowej odbywa się naprawdę błyskawicznie, co jest wielką zaletą tego rodzaju budownictwa.

Budowa domów szkieletowych – konieczna jest pomoc fachowca

Budowa domów tego rodzaju wymaga znajomości konstrukcji szkieletowej. To właśnie dlatego zarówno projekt, jak i sama budowa to działania, które powinny być wykonane przed fachowców. Tylko wówczas można być pewnym, że na żadnym z etapów nie będą popełnione poważne błędy, które mogą odbić się niekorzystnie na jakości budynku. Na szczęście obecnie znalezienie wykwalifikowanych specjalistów nie nastręcza żadnych problemów.

Dane:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]