Dachówka ceramiczna

Stabilność i wygląd to wyznaczniki, którymi kierują się architekci pracujący nad szkicami budynków mieszkalnych. Celem zarówno ich, jak i klientów jest to, aby dom został zbudowany i wykończony za pomocą najlepszych materiałów, solidnych i sprawdzonych, a przy okazji wyglądających estetycznie. Dachówka ceramiczna jest najlepszym rozwiązaniem przy pokryciach dachów.

Dachówka ceramiczna – ma więcej rodzajów, niż myślisz!

Zapewne większość z nas wiąże dachówkę ceramiczną ze klasycznymi domami, w których czerwony dach od zawsze był prostym wykończeniem dla nieskazitelnej elewacji. Oczywiście w takim zestawieniu dachówka ceramiczna prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Takie pokrycie, najczęściej używane do krycia dachów, nazywa się “zakładkowym”. Należy jednak pamiętać, że nie jest to jedyny popularny typ dachówki. „Karpiówka”, układana w łuskę karpia, jest doskonałym materiałem dla skomplikowanych konstrukcji. Kształt „esówki” przywodzi na myśl literę „s”, co stanowi o jej oryginalności, a imponujący “mnich-mniszka” stanowi idealne pokrycie dachów zabytkowych.

Z jakich powodów warto korzystać z dachówki ceramicznej?

Istnieje wiele powodów, dla których dachówka ceramiczna jest najlepszym wyborem dla pokrywania dachu. Jest materiałem bardzo prostym i dość tanim, okazuje się łatwa w montażu i wyjątkowo uniwersalna. Cechuje się znaczną trwałością i brakiem podatności na warunki atmosferyczne. Co więcej, izoluje budynek akustycznie, a na skutek ciężaru dach jest mniej wrażliwy na działanie wiatru. To prawie tak samo ważne, jak ogromny wybór form i kolorów, w jakich dachówkę ceramiczną można zamówić.