Dlaczego sprawdzenie mieszkania przed odbiorem jest tak ważne?

Podejmując decyzję o kupnie nieruchomości od dewelopera nie należy zapominać o odbiorze technicznym. To najbardziej znaczący etap zakupu upragnionych „czterech kątów”, który zabezpiecza nas przed całym mnóstwem ogromnych kłopotów. Na czym polega odbiór techniczny? O czym nie wolno zapomnieć?

Sprawdzenie mieszkania przed odbiorem – na czym to polega?

Odbiór techniczny własnych czterech kątów opiera się precyzyjnym sprawdzeniu zgodności wykonania mieszkania z umową, którą podpisano z deweloperem. Uwagę trzeba zwrócić również na to, czy lokal jest zgodny z projektem wykonawczym, obowiązującymi na terenie Polski standardami oraz przepisami prawa budowlanego. Odbiór techniczny lokalu służy głównie weryfikacji czy w mieszkaniu nie znajdują się przeróżne usterki oraz defekty konstrukcyjne. Na drodze sprawdzenia mieszkania wykryć można przeróżne niedociągnięcia wykonanych prac. Defekty występujące bardzo często to: nieprawidłowo rozmieszczona elektryka, brak poziomu ścian, odklejające się tapety, krzywe wylewki, a także pękający tynk. Wymienione wady sprawiają, że w mieszkaniu wykonać powinno się wiele nadprogramowych prac, które często rodzą spore koszty, do tego odwlekając w czasie moment zamieszkania w lokalu.

Sprawdzenie mieszkania przed odbiorem – sprawdź usługę specjalistów

By mieć pewność, że stan techniczny kupionego lokalu jest zgodny z umową deweloperską, planem architektonicznym i obowiązującymi na terenie naszego kraju regulacjami, powinniśmy postawić na wsparcie fachowych firm, które działają w sposób w 100% niezależny. Pracują w nich specjaliści rewelacyjnie orientujący się w pracach remontowych i budowlanych. Ocenienie mieszkania pod kątem poprawności wykonania prac nie zajmie tego rodzaju fachowcom mnóstwa czasu, a jednocześnie prowadzone jest to z wielką dokładnością. Decydując się na ich pomoc mamy pewność, że mieszkanie zostanie dokładnie sprawdzone, a drobne nawet defekty – zidentyfikowane.