Dlaczego warto wybrać piaskowiec elewacyjny

Piaskowiec elewacyjny to komponent powszechnie używany na budowach. Rozpowszechniony nie tylko jako materiał wykończeniowy w środku nieruchomości, ale także na zewnątrz. Co tak naprawdę decyduje o jego popularności? Sprawdźmy to.

Piaskowiec elewacyjny – brunatny i kremowy

Piaskowiec elewacyjny jest bardzo rozpowszechnionym surowcem stosowanym podczas urządzania lokali mieszkalnych oraz ich fasad. Można go nabyć w wielu wersjach kolorystycznych – od łososiowego, przez żółty aż po brunatny. Poszczególne odmiany piaskowca różnią się od siebie kolorami, ukształtowaniem i formą – możemy dostać płytki płaskie, nieregularne, ciemne, o ciętych obrzeżach. Niektóre rodzaje tego materiału mienią się delikatnym blaskiem, dzięki wykorzystaniu mieszanek kwarcytu. Z tego też powodu piaskowiec doskonale sprawdza się w jako element dekoracyjny – w domach, na ścieżkach i jako materiał elewacyjny. Jest idealnym elementem na tarasy, grille lub wykończenie elewacji.

Piaskowiec elewacyjny – nie tylko piękno

Niezwykle ważną cechą piaskowca jest jego niesamowita odporność na drażniące warunki zewnętrzne. Płyty elewacyjne wyglądają znakomicie przez nawet kilkadziesiąt lat. To surowiec pochodzenia organicznego, który nie podda się działaniu ekstremalnych temperatur, intensywnych opadów i będzie stanowić ogromny walor dla naszej posesji. Na rynku pojawia się wiele typów płyt elewacyjnych z piaskowca – zarówno tych pochodzących z kraju, jak i zagranicznych.