Dźwigary – gdzie się je stosuje?

Potrzebujesz dźwigarów? Powinieneś odwiedzić tę stronę

Szalunki to konstrukcje niezbędne na wielu budowach. Przy ich użyciu możliwe jest nadanie zamierzonego kształtu ścianom wylewanym z kompozytu, a także przygotowanie w nich przepustów na drzwi i okna. Szalunki są także niezastąpione przy formowaniu sufitów – w takim przypadku ich kluczowym elementem są dźwigary. Bez ich użycia budowa jakiegokolwiek obiektu wielopiętrowego byłaby niewykonalna. Dzięki dźwigarom sklepienie nie zapada się kilka chwil po wylaniu i jest w stanie stężeć. Z jakich tworzyw wytwarza się dźwigary? Gdzie można je dostać?

Z czego wykonane są dźwigary?

Dźwigar poddawany jest potężnym, sięgającym kilkudziesięciu ton obciążeniom. Skutkiem tego jego istotną cechą jest trwałość. W największym stopniu maja na nią wpływ dwa czynniki – jakość wykonania oraz typ wykorzystanych do tego surowców. Muszą one być pieczołowicie wyselekcjonowane i sprawdzone pod kątem odporności na spore obciążenia. Najodpowiedniejszym materiałem jest lite drewno takich drzew jak sosna, buk, olcha czy topola. Ogromnie istotne jest również stosowne zaimpregnowanie dźwigarów, które uchroni je przed szkodliwym wpływem wody, spoiw i pozostałych płynnych preparatów wykorzystywanych na budowie – a więc substancji, które często niszczą strukturę drzewa.

Dźwigary – warto posiadać własne czy wydzierżawić?

Firmy, które na co dzień parają się wznoszeniem wielokondygnacyjnych obiektów posiadają własne dźwigary. Ich kupno oraz składowanie wiąże się jednak z pewnymi wydatkami. Natomiast firmy, które od czasu do czasu podejmują się zleceń tego typu, mogą uniknąć wspomnianych przeszkód. Dobrym rozwiązaniem dla nich jest skorzystanie z usług podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów, jak również pozostałych części konstrukcji szalunkowych.

Dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]