Efektowne baseny kąpielowe

Potrzebujesz basenów kąpielowych? Odwiedź tę stronę

Basen kąpielowy niemal wszystkim kojarzy się z luksusem, lecz jest to także wielka wygoda, sposób na relaks bądź na uprawianie sportu. Na posiadanie basenu zatem bezsprzecznie warto się zdecydować, pamiętając jednak, aby stawiać tylko na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane i konserwowane przez profesjonalną firmę to gwarancja ich funkcjonalności oraz trwałości.

Jakie baseny kąpielowe można spotkać?

Baseny dzielą się na baseny do użytku profesjonalnego, przykładowo dla salonów spa lub pływalni, a także baseny do użytku prywatnego – ogrodowe, przydomowe czy wewnętrzne. Podział na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to drugie kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych konieczne jest wybudowanie hali basenowej, która musi spełniać pewne warunki, na przykład dotyczące wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową bądź wilgotności powietrza. Wybór profesjonalistów jest więc kluczowy do jego budowy.
Poza tym istnieje ogromna ilość typów basenów. Można zdecydować się na rozmaite kształty: okrągłe czy ósemkowe, płytkie brodziki, baseny prostokątne czy podłużne baseny typu fast lane, idealne dla fanów pływania oraz zwolenników dbania o formę. Dostępne są też baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład modele, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię czy też o obniżonym poziomie wody, co wygląda bardzo efektownie.

Dodatki do basenów kąpielowych

Chcąc zmniejszyć wydatki, przy projektowaniu i budowaniu basenu można postawić na najprostsze rozwiązania, jednak nie zawsze dodatkowe akcesoria są bardzo kosztowne. Niesamowite wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu dekoruje też halę basenową lub ogród. Doskonałym wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które pozwala wydłużyć sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a także chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny oraz zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany głównie do relaksu, dobrze będzie zamontować specjalne schody. Takich akcesoriów jest jednak dużo więcej – niektóre zwiększają walory użytkowe basenu, inne natomiast dodają mu luksusowego charakteru.

Dane:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]