Ekologiczne domy drewniane – cechy charakterystyczne?

Jeśli szukasz domów z drewna Kraków, koniecznie sprawdź http://domygoralskie.com/eko.html

Jeszcze nie tak wcale dawno temu największą popularnością wśród naszych rodaków cieszyły się domy murowane. Budowano na terenie naszego kraju domy z cegły kształtem przywodzące na myśl proste pudełka. Teraz wiemy już, że nie są to dobre rozwiązania. Dlatego naprawdę chętnie decydujemy się na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Inspirowane tradycyjnym góralskim budownictwem mają naprawdę dużo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od dawna postrzegane są jako ekologiczne. Z jakiego powodu? Przede wszystkim drewno to materiał odnawialny. Mnóstwo drzew rośnie wprawdzie niezwykle wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzone są właśnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest stuprocentowo biodegradowalne. Znaczy to, że nie pozostają po nim nawet niewielkie toksyczne odpady, które mogłyby wpływać negatywnie na ekosystem. W domach z drewna nie wykorzystuje się materiałów syntetycznych. Z uwagi na świetne właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, aby takiego typu budynek ocieplić. Nie jest używana też papa. W efekcie domy z drewna w najmniejszym stopniu nie wpływają na obniżenie kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają plusy?

Domy tego typu świetnie komponują się z naturalnym otoczeniem. Pięknie wyglądają w sąsiedztwie sielskiego krajobrazu czy wysokich i niskich gór. Panujący w nich mikroklimat zapewnia bardzo dobre samopoczucie tym, którzy w takim domu mieszkają. W domach wybudowanych z drewna panuje odpowiedni poziom wilgotności powietrza. Jest ono także bardzo dobrze natlenione. Domy wykonane z drewna świetnie nadają się dla osób cierpiących na alergię, chorych na astmę i osób walczących z innymi chorobami dotykającymi układ oddechowy. Są trwałe i niezwykle piękne. Z całą pewnością zasługują na to, by wybrać je zamiast domów murowanych.

Dane:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]