Gdzie okna skrzynkowe sprawdzą się najlepiej?

Chcesz zamówić okna skrzynkowe? Sprawdź https://www.oknostol.com.pl/okna/okna-skrzynkowe/

Okna skrzynkowe utożsamiamy zwłaszcza z wiekowymi budynkami. Nierzadko spotkać je można w starych kamienicach, wiejskich chałupach oraz dworkach. Dziś są one produkowane przede wszystkim z myślą o montażu w takich budynkach, bo użycie skrzynkowych okien wymagane jest przez konserwatora. Należy jednak zaznaczyć, iż z uwagi na ich względy estetyczne coraz częściej zakładane są również we współczesnych obiektach. Szczególnie, że dzisiejsze modele są tak samo funkcjonalne, co okna wyprodukowane starymi sposobami. Jak więc prezentują się okna skrzynkowe? Z czego są wytwarzane?

Jak skonstruowane są okna skrzynkowe?

Określenie okien skrzynkowych nawiązuje do ich budowy. Składają się one z dwóch skrzydeł, pomiędzy którymi jest powietrze. Jest to pewnego rodzaju izolacja, która chroni pomieszczenie przed zimnem. Okna skrzynkowe w zabytkowych obiektach nierzadko dzielone są na czworo elementów – dwa górne, mniejsze skrzydła są zamykane oddzielnie i niegdyś służyły do wietrzenia pomieszczeń. Taka budowa szczególnie dobrze zda egzamin w obiektach zbudowanych przed laty – na przykład chatach drewnianych.

Drewno na okna skrzynkowe

Okna skrzynkowe, podobnie jak pozostałe typy, powinny być wyprodukowane z odpowiedniego drewna. Dotychczas najchętniej sięgano po sosnę i dąb, lecz od niedawna ich producenci wykorzystują także gatunki egzotyczne. Gatunki takie jak np. meranti okazują się bowiem dużo bardziej odporne na działanie wody, wiatru i skrajnych upałów.

Dane:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]